reklamı kapat

POPÜLER

iPhone üreticisi Foxconn’un imzasını taşıyan elektrikli motosiklet: Evoke Urban Classic [Video]

İlk olarak Milano’da sahne alacak olan Evoke Urban Classic, markanın Avrupa pazarına açılma konusunda önemli modellerinden bir tanesi olacak.

İki tekerlekli dünyanın önemli organizasyonlarından birisi olan EICMA Motosiklet Fuarı‘nın heyecanı kasım ayına giriş yapmamızla birlikte başladı. Geçtiğimiz günlerde Ducati‘den gelen hamleyle kendisini göstermeye başlayan modellere elektrikli motosikletler de eklenmeye başladı. Çin merkezli üretici Evoke Motorcycles tarafından fuarda gösterimi yapılmak üzere ilk detayları paylaşılan Urban Classic başarılı menzil değeriyle günlük kullanım için fazlasıyla ideal. Modelin dikkat çeken noktalarından bir tanesi de iPhone başta olmak üzere dünya devlerine tedarikçilik yapan Foxconn tarafından üretiliyor olması. Üretimin genişletilebilmesi adına Foxconn ile ortaklığa giden Evoke yöneticileri, merkezlerini ve operasyonlarını Foxconn’un imalat ve tasarım tesislerine taşımış durumda.

Tek seferde 200 kilometreye varan menzil

2017 içerisinde Asya’nın dışında Amerika ve Avrupa pazarına açılma stratejilerini duyuran marka için Urban Classic oldukça önemli. Amiral gemisi niteliğindeki Urban S‘in ardından kullanıcıların ilgisini çekmek adına geliştirilen model ortak ve özgün parçaları beraberinde getiriyor. Bakıldığında jant ve motor bölümü Urban S ile benzerlik gösteren Urban Classic’te ışıklandırma grubu, aynalar ve el yapımı deri koltuk tamamen özel olarak geliştiriliyor. Amatör kullanıcıların bile rahatlıkla kullanabileceği bir motosiklet olarak nitelendirilen modelin batarya bölümünde Samsung imzalı 8 kWh‘lık bir paket yer alıyor. Tek seferde maksimum 200 kilometreye kadar menzil vadeden Urban Classic’in motoruysa 25 beygir güç ve 116 Nm tork üretiyor. Motosikletin bu motorla maksimum 130 km/s hıza erişebiliyor olması da başarılı değerler arasında. Tüm detaylarıyla 9 Kasım’da sahne almasını beklediğimiz Urban Classic Avrupa pazarında kendisini gösterecek önemli elektrikli motosikletlerden birisi olabilir.

VİDEO