reklamı kapat

POPÜLER

iPhone X

iPhone X’i parçalarına ayırdılar [Video]

06 Kasım 2017

Daha satışa çıkmadan teknoloji gündemini meşgul eden iPhone X sonunda farklı videolarla karşımıza çıkıyor. Son olarak JerryRigEverything hazırladığı video ile bu telefonun içini açmanın veya tamir etmenin nasıl olacağını gözler önüne serdi.

Şimdiye dek satışa sunulan en pahalı iPhone modeli olmasıyla dikkat çeken iPhone X daha önce iFixit tarafından da parçalanmıştı. Elektronik ürünlerin tamir edilebilirliğini puanlayan iFixit telefona 10 üzerinden 6 puan vermişti. Her ne kadar bu puanlama bizlere biraz fikir verse de JerryRigEverything’in videosu yakından bir bakış sunuyor.

Pil değişimine dikkat

iPhone X’in içini açmak diğer iPhone modellerinden çok farklı olmuyor. Alttaki vidaları çıkarttıktan sonra ekrana fazlasıyla ısı uygulamak ve gövdeden nazik bir şekilde ayırmak gerekiyor. Bu işlemlerin ardından telefon bir kitap gibi açılıyor. Ekranın üstünde yer alan çentiğin OLED ekrana değil cihazın ana gövdesine bağlı olduğu anlaşılıyor. Vidaların özenle sökülmesiyle pek çok parçayı değiştirmek mümkün. Pili değiştirmek içinse sabitleyici yapıştırıcının dikkatle çekilip çıkartılması gerekiyor. Pilin alıştığımızdan farklı olarak L şeklinde olduğunu da unutmamak gerekiyor.

iPhone X’in parçalarına ayrıldığı beş dakikalık videoyu hemen aşağıda, görüntüleri ise haberimizin girişinde bulabilirsiniz.

VİDEO