reklamı kapat

POPÜLER

Hatırlamak istemeyeceğimiz projelerde bugün: Tesla Model S Pink Batman

Takvimlerimizi geriye sardığımızda karşımıza çıkan Tesla Model S Pink Batman projesi dünyanın en kötü yorumlarından birisi olabilir.

Tesla’nın ürün gamındaki temel taşlar arasında yer alan Model S meraklılarının da kolaylıkla hatırlayabileceği üzere rekorları altüst etti. Dünyanın en seri otomobilleri arasında yer alan Model S katıldığı drag yarışlarındaki rekorlarıyla da sık sık gündeme geliyor. Bağımsız performans ve tasarım geliştiricilerinin de odak otomobillerinden birisi haline gelen bu “masum” araba bu kez çok “korkutucu” bir zırh kazandı; Batman!!! Evet, ilk duyduğunuz anda Batman odaklı bir Model S’i aklınızda belirli formlarda belirir. Simsiyah rengi ve gizemli karakteriyle Batman’e yakışan bir forma bürünmüştür hayallerimizde. Lakin gözlerimizi açıp karşımızda duran bu projeye baktığımızda işler istemsizce çok farklı bir boyut alıyor.

Nisan şakası tadında

Pink Batman olarak nitelendirilen bir kimliğe bürünen Model S maalesef hatırlamak isteyeyeceğimiz projeler arasındaki yerini alıyor. Üzerindeki Batman logosu dışında pek de çekici bir noktası kalmayan araçta farkların üzerine eklenen kaşlar ve arka bölümdeki yarasa kanatları “muhteşem” bir uyum sergiliyor. Geçtiğimiz dönemde hayata geçirilen bu projenin nisan ayında olması da, şakanın ne kadar gerçekçi bir boyutta olduğunu fazlasıyla etkili bir yolla hatırlatmayı başardı. Neyse ki dünyada tek örneği olan bu projeyi sokaklarda görme ihtimalimiz çok yüksek değil.