reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 9

Samsung Galaxy Note 9 can sıkan sızıntı sorunuyla gündemde

Samsung‘un yeni amiral gemisi akıllı telefonu Galaxy Note 9, bu sefer gerçekten can sıkan bir haberle gündemde. Modelde bir ışık sızıntı sorunu görünüyor.

Samsung Galaxy Note 9, son dönemde duyurulmuş en dolu telefonlar arasında başı çekiyor. Her açıdan en iyisini isteyenlere hitap eden model, dünyanın en iyi telefon ekranı üzerine kuruluyor. Ancak burada can sıkan bir sorun var. Satın alan birçok kullanıcıdan gelen bilgiye göre modelin sol yan tarafından ışık sızıyor. Sızıntı tam olarak ekran ile metal çerçevenin birleştiği noktada gözleniyor. Daha önce Galaxy Note 8 ve Galaxy S9‘da da görüldüğü söylenen bu sorun, elbette can sıkıcı duruyor. Ekran parlaklığı az olsa dahi görünen ışık sızıntısı için firmanın araştırma yapmaya başladığı belirtiliyor. Yazılımsal olarak kapatılabilecek bir sorun olmayan bu sızıntı, telefon değişimi gerektirebilir deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Note 9

Samsung Galaxy Note 9’un detaylarına tekrardan bakarsak

Gücünü satıldığı yere göre Exynos 9810 ya da Snapdragon 845‘ten alan telefon, 6 GB / 8 GB RAM ve 128 GB / 512 GB depolama ile geliyor. Arkasında Galaxy S9+ ile birebir aynı çift lensli 12 megapiksel kamera sistemi yer alan Note 9, burada bir geniş bir de zoom lens sunuyor. Modelin önünde ise 8 megapiksel çözünürlükte F1.7 diyaframa ve 1/3.6 inç sensöre sahip bir kamera yer alıyor. Telefon hatırlatmak adına Türkiye’de 128 GB depolama ve 6 GB RAM için 6.499 TL, 512 GB depolama ve 8 GB RAM içinse 7.499 TL fiyat etiketiyle satılıyor.

İlgili Video

Modelin resmi tanıtım videosu