reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 9 Samsung Experience 10 Android 9.0

Samsung Galaxy Note 9’un en çok eleştirilen özelliğine çözüm geldi

Samsung‘un yeni amiral gemisi akıllı telefonu Galaxy Note 9, biliyorsunuz satın alanların canını sıkan bir detay taşıyor. Ancak bu sorun yeni güncelleme ile çözülüyor.

Samsung Galaxy Note 9, dijital asistan Bixby’yi aktif eden fiziksel bir butonla geliyor. Ancak hemen herkes bu butonu kapatmak istiyor. Bunun arkasında hem Bixby’nin çok iyi çalışmaması hem de butona yanlışlıkla basılıyor olması yer alıyor. Fakat firma butonun kapatılmasına diğer modellerinde olduğu gibi izin vermiyor. İşte bu kötü durum bugün kısmen de olsa değişiyor. Galaxy Note 9 için yeni yayımlanan güncelleme, kişilere buton için yeni bir seçenek sunuyor. Bu seçenek butona üst üste iki kez basmadan Bixby’nin açılmasını engelliyor. Yani halen bu buton diğer modellerde olduğu gibi tamamen kapatılamıyor. Ancak iki kez basma ile açılma özelliği sorunu büyük ölçüde engelliyor. Güncellemenin kısa süre içerisinde tüm Note 9 sahiplerine geleceği belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Note 9’un detaylarına tekrardan bakarsak

Gücünü satıldığı yere göre Exynos 9810 ya da Snapdragon 845‘ten alan telefon, 6 GB / 8 GB RAM ve 128 GB / 512 GB depolama ile geliyor. Arkasında Galaxy S9+ ile birebir aynı çift lensli 12 megapiksel kamera sistemi yer alan Note 9, burada bir geniş bir de zoom lens sunuyor. Modelin önünde ise 8 megapiksel çözünürlükte F1.7 diyaframa ve 1/3.6 inç sensöre sahip bir kamera yer alıyor. Telefon hatırlatmak adına Türkiye’de 128 GB depolama ve 6 GB RAM için 6.499 TL, 512 GB depolama ve 8 GB RAM içinse 7.499 TL fiyat etiketiyle satılıyor.

İlgili Video

Telefonun resmi tanıtım videosu