reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Watch X akıllı saat

Huawei’nin yeni akıllı saati “Watch X” ortaya çıktı

Akıllı telefon pazarında yükselişe devam eden Huawei, şu sıralar Mate 20 ve Mate 20 Pro ile gündeme geliyor. Ancak firmadan Watch X isimli bir akıllı saat de geliyor.

Huawei‘nin geçtiğimiz hafta Watch GT isimli bir akıllı saat modeli ortaya çıkmıştı. Aynı zamanda alt marka Honor üzerinden Honor Watch‘u da tanıtmaya hazırlanan firma, bugün Watch X ile karşımıza çıktı. Avrupa’da resmi olarak kayıt altına alınan bu isim, Watch 3’ün yerini alacak gibi görünüyor. Elbette Huawei Watch X modelinin şu an nasıl görüneceği ya da özellikleri bilinmiyor. Ancak saatin kesin olarak geçen haftalarda tanıtılan Snapdragon Wear 3100 işlemci üzerine kurulacağı belirtiliyor. Tam iki yıldır hayatımızda olan Snapdragon Wear 2100‘ün yerini alan Wear 3100, ikinci yardımcı işlemcisiyle saatlerin pil ömrünü çok ciddi oranda artırabiliyor. Firma aşağıda da dediğimiz üzere bu detaya çok büyük önem veriyor. Kullanıcılar da sürekli olarak daha uzun süre kullanabilecekleri akıllı saatler istiyor.

Huawei Watch X akıllı saat

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei, akıllı saat tarafında pil ömrü konusunda artış hedefliyor

CEO Richard Yu‘ya göre firmanın gelecek akıllı saatleri özellikle pil ömrü konusunda öne çıkacak. Kullanıcılara şu an iki gün pil ömrü sunduklarını belirten CEO, bunu tam bir hafta seviyesine çıkarmak istiyor. Saatlerin pilini boyut nedeniyle büyütemediklerini söylen Yu, performans ve kullanışlılık konusunda da ciddi artışlar hedeflediklerini belirtiyor.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın en yeni akıllı saati