reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Watch GT 2e

Huawei Mate Watch akıllı saat tasarımından gelen ilk sinyal

Geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkan Huawei Mate Watch akıllı saat modeli tasarımsal olarak birçok kişiyi memnun edecek gibi görünüyor. Huawei burada risk almayacak.

Konuşan sağlam kaynaklar bu yıl bitmeden Huawei Mate Watch isimli bir akıllı saat modelinin kesin olarak yolda olduğunu aktarıyor. En son duyduğumuz kadarıyla yeni akıllı saat Mate Watch, Huawei’nin kendi geliştirdiği HarmonyOS işletim sistemi üstüne kuruluyor. Tam olarak ekim ayında Huawei Mate 40 ailesiyle beraber lanse edileceği düşünülen saat, ortaya çıkan ikonlara göre firmanın standart yuvarlak tasarımını benimsiyor. Firma içerisinde “Stia” kod adıyla geçtiği düşünülen saat, yuvarlak yapısıyla birçok kişiyi çok sevindirecek gibi görünüyor. Çünkü halen çoğu kişi Apple Watch ya da OPPO Watch gibi kare akıllı saatleri sevmiyor. Yukarıda da dediğimiz gibi tasarım konusunda risk almayan firmanın, simgesini aşağıda gördüğünüz, “FDS” kod adlı yeni bir akıllı bileklik modeli de yolda bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate Watch merak uyandırırken, firmadan hatırlarsınız en son Watch GT 2E gelmişti

Gelişmiş akıllı saat, 1,39 inç 454×454 piksel AMOLED ekran üstüne kuruluyor. 455 mAh seviyesinde bir pil taşıdığı ve 14 güne yakın pil ömrü sunabildiği aktarılan model, 25 gram ağırlığa ve 53 x 10.8 x 46.8 mm boyutlara sahip. Bağlantı tarafında Bluetooth 5.1 kullanan ve Android yanında iOS telefonlarla da kullanılabilen saat, 16 MB RAM ile toplam 4 GB dahili depolamaya sahip. Model müzikleri içerisinde depolayabiliyor ve 50 metre derine kadar inebiliyor. 100 farklı sporu algılayabilen akıllı saat, aktivite konusunda detaylı veriler toplayabiliyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın gelişmiş akıllı saat modeli Series 5