reklamı kapat

POPÜLER

Android Play Store

Telefonlardan hemen silinmesi gereken 25 Android uygulaması

Telefonlardan hemen silinmesi gereken 25 yeni Android uygulaması daha bulundu. Market içerisinde bir kez daha toplu bir temizlik yapıldı.

Araştırma firmaları dünyanın en büyük uygulama marketlerinden Android ekosisteminin merkezindeki Play Store içerisinde zararlı uygulamalar bulmaya devam ediyor. Bu sefer yine Google’ın otomatik güvenlik sistemlerinden kaçan 25 yeni uygulama daha bulunmuş durumda. İsimlerini direkt olarak aşağıda bulabileceğiniz bu uygulamalar, söylendiği kadarıyla cihazlardan kişilerin Facebook bilgilerini çalıyor. Bu ciddi miktarlarda indirilen uygulamaların zararlı olduğunu tespit eden Evina, 25 uygulamanın da Google tarafından Play Store’dan silindiğini aktarıyor. Bu açıdan kullanıcıların da cihazlarından aşağıdaki uygulamaları mutlaka silmesi ve cihazlarını temizlemesi gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android tarafında oyun konusunda da sorunlar yaşanıyor

Geçtiğimiz hafta Avast araştırmacıları aralarında Türkiye‘nin de olduğu birçok bölgede “HiddenAds” olarak geçen yeni bir can sıkıcı faaliyet keşfetti. Söylendiği kadarıyla HiddenAds kapsamında yer alan 47 kadar Android oyunu, telefonlara yüklendiği zaman çok sayıda istenmeyen reklamlar gösteriyor. Kendilerini gizlemeyi de bilen bu oyunlar, ana ekrana sahte bir simge oluşturuyor ve bu simge silinse daha telefonlardan kalmayı sürdürüyor. Bu da telefonlarına çok hakim olmayan kişilerin sürekli olarak istenmeyen garip reklamlar görmesine neden oluyor. Aralarında 1 milyondan fazla indirilenlerin olduğu oyunların şu an büyük bölümü silinmiş durumda.

İlginizi Çekebilir

Opera tarayıcı için getirilen çok güzel özellik