reklamı kapat

POPÜLER

Android Play Store

Telefonlardan hemen silinmesi gereken 21 yeni Android uygulaması

Telefonlardan hemen silinmesi gereken 21 yeni Android uygulaması daha bulundu. Market bir kez daha bu konuda sınıfta kalmış gibi görünüyor.

Araştırma firmaları dünyanın en büyük uygulama marketlerinden Android ekosisteminin merkezindeki Play Store içerisinde zararlı uygulamalar bulmaya devam ediyor. Bu sefer karşımızda araştırmacılar tarafından bulunduktan sonra Google tarafından Play Store’dan silinen 21 yeni uygulama bulunuyor. Bu isimleri aşağıda görebileceğiniz 21 uygulamanın ortak özelliği ise barındırdıkları “HiddenAds” zararlısı ile kişilerin karşısına çok ciddi oranda reklam çıkarması ve bazı zararlı platformlara / sitelere otomatik olarak yönlendirme yapması.

Bu Android uygulamalarının daha önce de gördüğümüz gibi yine kendilerini unutturmaya çalıştıkları aktarılıyor. Bazı uygulamalar telefona indirildiği zaman “düzgün yüklenmedi” ya da “düzgün çalışmıyor” gibi uyarılar veriyor ve kendisini sildirmeye çalışıyor. Ancak uygulama simgesinin silinmesi bu uygulamaları telefondan tam olarak kaldırmıyor. Uygulama arka planda çalışmaya ve reklam göstermeye aktif olarak devam ediyor.

-Shoot Them
-Crush Car
-Rolling Scroll
-Helicopter Attack 
-Assasin Legend 
-Helicopter Shoot
-Rugby Pass
-Flying Skateboard
-Find the Differences – Puzzle Game
-Iron it
-Shooting Run
-Plant Monster
-Find Hidden
-Rotate Shape
-Jump Jump
-Sway Man
-Dessert Against
-Money Destroyer
-Cream Trip 
-Props Rescue
-Find 5 Differences

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android tarafında HiddenAds ilk defa gündeme olmadı

Geçtiğimiz aylarda Avast araştırmacıları aralarında Türkiye‘nin de olduğu birçok bölgede “HiddenAds” faaliyeti keşfetmişti. HiddenAds barındıran 47 Android oyunu, telefonlara yüklendiği zaman çok sayıda istenmeyen reklamlar gösteriyordu. Kendilerini gizlemeyi de bilen bu oyunlar, ana ekrana sahte bir simge oluşturuyor ve bu simge silinse daha telefonlardan kalmayı sürdürüyordu. Bu da telefonlarına çok hakim olmayan kişilerin sürekli olarak istenmeyen garip reklamlar görmesine neden oluyordu.

İlginizi Çekebilir

Kayıp Samsung cihazları bulmak için yeni yol