reklamı kapat

POPÜLER

elektrikli bisiklet

Karşınızda 150 bin TL’lik oldukça iddialı elektrikli bisiklet

Elektrikli bisiklet pazarına dikkat çeken bir model daha eklendi. Birçok kalemde fark yaratan bisiklet modeli CNC eFanes ile tanışın.

Rekabetin artık çok yüksek olduğu elektrikli bisiklet pazarında ses getirmeyi başaran CNC eFanes, başlıkta da söylediğimiz tamamen alüminyumdan üretilen bir gövdeye sahip. Burada spesifik olarak 6061 serisi alüminyum kullanılan model, tam 18 bin dolarlık bir fiyat etiketine sahip. Bu fiyat güncel kur ile tam 150 bin TL yapıyor ve gerçekten nefes kesiyor. Alman bisiklet firması Alutech imzasını taşıyan model, CNC kullanılarak özel olarak işleniyor ve üretim tekniğiyle hem hafif hem de çok sağlam bir seçenek oluşturuyor. Tek parça iki tarafın ortadan kaynaklanarak birleştirildiği bisikletin gövdesinde özel bir teknik kullanılıyor ve normalden daha düşük sıcaklıktaki kaynak ile gövdede bozulma yaşanmıyor. Toplam ağırlığının 21 kg olduğu aktarılan elektrikli bisiklet, gücünü Shimano motordan alıyor ve 504-Wh pil paketiyle geliyor.

CNC eFanes elektrikli bisiklet modelinden gövdesiyle daha çok dikkat çeken bir bisiklet de bulunuyor

Hatırlarsınız daha önce de karşımıza çıkan elektrikli olmayan Frace F160 dağ bisikleti çıkmıştı. Bu bisiklet tam 70 kg ağırlığında tek parça 7075 serisi alüminyum bloktan üretilmiş gövde üzerine kurulmuş olmasıyla çok ses getirmişti. CNC konusunda uzman Bernd Iwanow imzasını taşıyan bisiklet, oluklu tasarım sayesinde hem çok sağlam hem de toplam ağırlığı tüm diğer parçalarıyla beraber 16,3 kg seviyesinde olan bir model olarak dikkat çekmişti. Bu bisikletin ise parçalara göre 7.500 euro ila 12 bin euro arasında satılacağı aktarılmıştı.

İlginizi Çekebilir

2021’de elektrikli scooter serisi geliyor