reklamı kapat

POPÜLER

Ford F-Max

Türk mühendislerin geliştirdiği Ford F-Max’e gururlandıran ödül

19 Eylül 2018

Almanya’da gerçekleştirilen organizasyon kapsamında tüm dünyanın karşısına çıkan Ford F-Max, beraberinde çok özel bir ödül getirdi.

Hannover Uluslararası Ticari Araç Fuarı’nın zengin standlarından birisine sahip olan Ford, farklı sınıflarda sunduğu modellerin dünya prömiyerlerini organizasyon kapsamında gerçekleştirmeye devam ediyor. Transit ailesinin ardından çekicisi F-Max‘i Almanya’ya götüren marka, beraberinde çok önemli bir ödülü de ülkemize getirdi. Uluslararası Yılın Kamyonu Yarışması’nda (IToY) 23 Avrupa ülkesinin önde gelen sektörel gazetecilerinden oluşan bağımsız bir jüri tarafından yapılan oylama içerisinde olan F-Max, “2019 Uluslararası Yılın Kamyonu” ödülüne layık görülerek büyük bir başarı gösterdi. Farklı kategorilerdeki yol testleri ve diğer statik değerlendirmelerin ardından; teknolojik inovasyon, konfor, güvenlik, sürüş dinamikleri, yakıt ekonomisi ve toplam sahip olma maliyeti gibi kriterlerden oluşan zorlu bir değerlendirmedeye dahil olan F-Max, en yüksek puan ile derecelendirildi.

F-Max’ten teknik değerler

Tasarımı ve sunduğu dinamiklerin yanında teknik destekleriyle de dikkat çeken Ford F-MAX özellikle 2,5 metre genişliğindeki yeni kabine sahip. Üzende kullanılan motor kombinasyonuyla 500 beygirlik güç ve 2.500 Nm torkla asfalta inen kamyonun güç ve aktarma organlarının optimum kalibrasyonu mevcut modele göre yakıt tüketimini yüzde 6 oranında aşağıya çekiyor. Kullanılan yeni parçalarla birlikte bakım maliyetlerinin de yüzde 7’ye kadar azaltılmış olması da kullanıcıların lehine olan parçalar arasında. F-MAX Ford’un bağlanabilirlik özelliklerine sahip ilk ağır ticari aracı olarak da dikkat çekiyor. Almanya’daki organizasyonun ardından sokaklara çıkmak için gün sayacak olan F-MAX ile ilgili düşüncelerinizi bize yorum olarak iletebilirsiniz.