reklamı kapat

POPÜLER

GoPro Hero 7

Karşınızda dikkat çeken özellikleriyle yeni “GoPro Hero 7” ailesi [Video]

Aksiyon kamerası denildiği zaman akla gelen ilk firma GoPro, kısa süre önce merak edilen Hero 7 ailesini tanıttı. İşte tüm detaylar;

GoPro‘nun yeni Hero 7 ailesi üç farklı modelden oluşuyor. Burada karşımıza White, Silver ve Black çıkıyor. Sırasıyla 199 dolar, 299 dolar ve 399 dolar fiyat etiketleri bulunan modeller, benzer bir tasarımı paylaşıyor. Arkalarında dokunmatik bir ekran yer alan aksiyon kameralarından sadece Black’in önünde ikinci bir LCD ekran yer alıyor. Teknik olarak baktığımız zaman tüm dikkati Hero 7 Black çekiyor. Gücünü firmanın geçen yıl duyurduğu özel GP1 işlemcisinden alan kamera,  4K çözünürlükte 60 fps kayıt yapabiliyor. 2.7K çözünürlükte 120 fps, 1080p çözünürlükte ise 240 fps çekebilen kamera, 12 megapiksel fotoğraf çekimi de yapabiliyor. Hypersmooth sistemiyle aşırı stabil görüntüler sunabilen kamera, söylendiği kadarıyla harici kamera sabitleme aparatına olan (Gimbal) ihtiyacını dahi ortadan kaldırıyor. Telefondan aldığı bağlantı ile Facebook, Twitch, YouTube ya da Vimeo üzerinde canlı yayın yapabilen Black, çekim kalitesini artıracak değişik modları da beraberinde getiriyor.

GoPro Hero 7
GoPro Hero 7
GoPro Hero 7
GoPro Hero 7
GoPro Hero 7
GoPro Hero 7
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GoPro Hero 7 ailesi uzun süredir bekleniyor

Ailenin GP1 işlemciye sahip olmayan düşük seviye modellerinden Hero 7 Silver, 4K çözünürlükte sadece 30 fps çekim yapabiliyor. Hero 7 White ise maksimum 1440p çözünürlükte kayıt yeteneğiyle geliyor. Canlı yayın özellikleri bulunmayan kameralar, 10 megapiksel fotoğraf çekebiliyor. Instagram’a özel olarak dikey fotoğraf ve video kaydedebilen modeller, çıkarılamayan pile sahip. Ayrıca ilginç olarak bu kameralar Karma Grip desteğini taşımıyor. Maddi durumu çok iyi olmayan GoPro‘nun yeni kameraları gerçekten büyük önem arz ediyor. Modelleri siz nasıl buldunuz?