reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Huawei katlanabilir akıllı telefon

İlk katlanabilir Huawei akıllı telefonun çıkış tarihi belli oldu

Huawei akıllı telefon sektöründe en çok konuşulan isimler arasında yer alıyor. Firma yeni geleceğe de hazırlanıyor. İşte ilk katlanabilir Huawei akıllı telefonu çıkış tarihi.

Advertisement

Katlanabilir akıllı telefon geliştiren firmaların başında Samsung ile beraber Huawei de yer alıyor. İşte bunun için World Economic Forum kapsamında konuşan üst düzey Huawei yetkilisi Ken Hu, ilk 5G destekli akıllı telefonlarını 2019 ortasında satışa çıkaracaklarını açıklıyor. Ancak burada daha güzel bir detay var. Çünkü bu modelin katlanabilir yapıda olacağı belirtiliyor. Katlanabilir ekranı ilk defa bu modelde kullanacaklarını belirten Ken Hu, burada aslında kafaları biraz karıştırıyor. Huawei için uzun süredir ilk katlanabilir akıllı telefon modelini 2018 sonunda ya da 2019 başında tanıtacak haberleri geliyor. Ancak firma çıkışı 2019 ortasına bırakmış gibi görünüyor. Bu yeni modelin gücünü 7 nm Kirin 980 işlemciden alacağı söylenirken, kullanılacak esnek OLED ekranın ise Çin merkezli BOE firmasından geleceği biliniyor. Geçtiğimiz gün üretim konusunda bazı sorunlar yaşadığı belirtilen BOE, Huawei’yi alanda geriye itiyor gibi duruyor. Bu da pazarın ilk katlanabilir akıllı telefon modeli Samsung’dan gelecek iddialarını güçlendiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir tarafta en çok konuşulan model Samsung Galaxy F

Bünyesinde 7 inç ya da 8 inç bir ekran yer alacağı söylenen telefon, “cüzdan” gibi katlanabilecek gibi görünüyor. Prototip sürüm gibi içe doğru katlanan bir ekrana sahip olan telefon, eski kapaklı telefon dönemini hatırlatıyor. 3.000 mAh ya da 6.000 mAh seviyesinde bir katlanabilir pil üzerine kurulacağı iddia edilen telefon, 1.800 dolardan satılacak gibi duruyor.

İlginizi Çekebilir

Böyle modellere hazır mıyız?