reklamı kapat

POPÜLER

Huawei katlanabilir akıllı telefon

Huawei katlanabilir akıllı telefon modelinden heyecanlandıran paylaşım

Akıllı telefon pazarının devi ismi Huawei, 24 Şubat tarihinde ilk katlanabilir modelini tanıtmaya hazırlanıyor. İşte bu model için heyecanlandıran bir paylaşım yapıldı.

Geçtiğimiz ay Çin’de düzenlenen etkinlikte konuşan Huawei yetkilisi Richard Yu, MWC 2019 kapsamında Huawei katlanabilir akıllı telefon modelinin karşımıza çıkacağını belirtmişti. İşte tam üç gün sonra canlı bir etkinlikte lanse edilecek bu model için, kısa bir tanıtım videosu yayımlandı. Bu aşağıda yer alan ve resmi olarak yayımlanan videodan telefonun açıkça kavisli kenarlara sahip olduğu görülüyor. Burada ciddi bir kavise sahip olduğu anlaşılan telefonun, tam olarak nasıl görüneceği bilinmiyor. 5G desteğine sahip olacağı söylenen Huawei katlanabilir akıllı telefon modelinin, Samsung Galaxy Fold gibi kitap gibi açılıp kapanacağı tahmin ediliyor. Bu açıdan çok merak edilen modelin, en az Galaxy Fold kadar pahalı olması da bekleniyor. Daha alınabilir modellerin 2020 yılında mümkün olacağı yapılan tahminler arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir akıllı telefon pazarında Huawei ve Samsung ile Xiaomi de rekabet edecek

Xiaomi katlanabilir akıllı telefon modeli sağdan ve soldan iki parça katlanır şekilde tasarlanıyor. Açık halinde çok da aşırı büyük bir hal almayan cihaz, yeni dönem için heyecanı artırıyor. Henüz prototip halinde olan modelin, Xiaomi Dual Flex ya da Xiaomi Mix Flex gibi isimler altında karşımıza çıkabileceği söyleniyor. Resmi duyuru ve gösterim içinse MWC 2019 fuarı bekleniyor. Samsung Galaxy Fold 2 bin dolara yaklaşan fiyatıyla hayal kırıklığı yaratıyor. Bu açıdan özellikle Xiaomi’nin katlanabilir modeli çok merak ediliyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da Xiaomi’nin bahsettiğimiz modeli