reklamı kapat

POPÜLER

Apple-Car

Alman kaynaktan Apple Car hakkında beklenmedik iddia

Alman bir kaynak Apple’ın uzun zamandır ortalıkta dolaşan otomobili hakkında bir iddia ortaya attı. Manager Magazin internet sayfasının aktardığı habere göre Apple Car bir otomobil yerine bir elektrikli kamyonet olacak.

Apple’ın endüstriyel tasarım grubunun minibüsün prototiplerini siyah ve gümüş kaplamalı olarak tasarladığını iddia ediyor. Apple’ın mühendislerinin iPhone grubunun tipik endüstriyel tasarımında tasarlanan siyah ve gümüş boya örneklerini tercih ettikleri söyleniyor. Apple’ın ayrıca kendi bataryaları, elektrikli motorları, özel koltukları ve iç aksamları üzerinde araştırmalar yaptığı ifade ediliyor. Analist Ming-Chi Kuo’ya göre Apple, 2023 ile 2025 arasında elektrikli aracını görücüye çıkarabilir. Apple, Haritalama verilerini toplamak için Apple Haritalar’ı geliştirme çabalarının bir parçası olarak zaten LiDAR donanımlı minibüs filosu kullanıyor.

Kuo’nun inancına göre, Apple Car, otomobil dünyasında devrim yapacak. 2007 yılında piyasaya sürülen iPhone’daki devrim gerçekleştirileceği belirtilen otomobilin yeni teknolojilerle farklı bir yere konumlanacağı belirtiliyor. Piyasadaki otomobillerden farklı bir deneyim sunmasını beklediğimiz aracın donanım ve yazılımıyla tüm dikkati üstüne çekeceği ifade ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, Apple Car haricinde AR gözlüğü üzerinde de çalışıyor

Şirketin Apple Car haricinde Apple, artırılmış gerçeklik gözlüğüyle ilgili çalışmalarını da tüm hızıyla sürdürüyor. Şirketin AR gözlüğünü 2020 yılında satışa sunması bekleniyor. Quanta’nın başkan yardımcısı, Apple’ın üzerinde çalıştığı belirtilen gözlüğün bu yılın sonunda piyasaya sürülebileceğini ifade etmişti. Başkan yardımcısının bildirdiğine göre gözlük şu anda T2888 kod adıyla anılıyor. Gözlükte işletim sistemi olarak rOS adı verilen bir sistem tercih edilecek. Apple böyle bir cihazın varlığını doğrulamamış olsa da şirketin CEO’su Tim Cook, geçtiğimiz ekim ayında AR gözlüklerin henüz yeterli performansa sahip olmadığını dile getirmişti.

İlginizi Çekebilir

iPhone Xs için yayımlanan yeni reklam