reklamı kapat

POPÜLER

Apple Car, BMW ve Daimler’den veto yedi

Geçtiğimiz yıl Apple’ın elektrikli otomobilinin üretimi için BMW ve Daimler grubuyla görüşme yaptığı bilgisi gelmişti. Ancak uzun süren görüşmelerden sonra otomobil üretimi hakkında pek fikri olmayan Cupertinolu şirkete iki otomobil devinden de olumsuz yanıt geldi.

Apple Car olarak bahsedilen elektrikli otomobilinin üretimi için Apple’ın uzun süredir sektörün dev isimleriyle görüştüğü biliniyor. Tim Cook’un bu anlamda ziyaretlerini Almanya yönünde sıklaştırmasıyla birlikte bu iyice gün yüzüne çıkmıştı. Apple Car için görüşmelerine Bavyera’dan başlayan Apple CEO’su, BMW’den olumsuz yanıt aldı. Almanya’nın ünlü Handelsblatt gazetesinin aktardığı bilgilere göre, Apple otomobili için kendi bulut sistemi üzerinde ısrar etti. Ancak kullanıcıların veri güvenliğini ön planda tutan Alman üreticiler için Apple’ın ısrarı görüşmelerin tıkanmasına neden oldu.

Apple’ın Almaya macerası sona erdi ancak Cupertinolu şirket Avrupa kıtasından umudunu kesmiş değil. Listede şimdi özel üretim elektrikli otomobiller konusunda uzmanlaşan Avusturyalı üretici Magna Steyr var.