reklamı kapat

POPÜLER

Apple Car

Apple Car elektrikli otomobil için çok önemli bir isim işe alındı

Apple, bugün bir kez daha Apple Car elektrikli otomobil konusuyla gündemde yer alıyor. Bu sefer önemli bir isim kadroya dahil olmuş durumda.

Apple Car elektrikli otomobil modeli geçtiğimiz hafta olumsuz bir durum ile gündeme gelmişti. Kaynaklara göre projenin başındaki birden fazla üst düzey yönetici ayrılmıştı.

Bu Apple’dan ayrılan kişilerin alanlarında çok önemli isimler olduğu aktarılmış ve bu da firma için kötü görünüyor açıklaması yapılmıştı.

Ancak Apple’ın elindeki güç ile bu kişilerin yerini doldurabileceğini sizlere aktarmıştık. İşte firma bu konuda adımlar atmaya başladı.

Sağlam kaynaklara göre BMW’de elektrikli temelli i3 ve i8 otomobil projelerinden çalışan, elektrikli otomobil firması Canoo‘nun kurucularından olan Ulrich Kranz, artık Apple’da Apple Car projesi için görev yapacak.

Bu gerçekten çok ama çok önemli görünüyor çünkü Ulrich Kranz elektrikli otomobil konusunda inanılmaz tecrübeli bir isim.  BMW içerisinde tam 30 yıl boyunca görev yapan Kranz, Apple’da otomobil projesinin başındaki Doug Fields‘e bağlı olarak görev yapacak.

Bu arada Apple ilk elektrikli otomobiline pil sağlamak adına iki farklı Çin firmasıyla da görüşme içerisinde bulunuyor. Bu firmaların CATL ve BYD olduğu aktarılıyor.

Bu görüşmelerin henüz erken aşamada olduğu gelen bilgiler arasında. Fakat Apple’ın şimdiden ilk otomobil modeli için pil tedariğini garanti altına almak istiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Car elektrikli otomobil çok uzakta bulunuyor

Bu aracın çıkması için önümüzde yüksek ihtimalle 2-3 yıl daha bulunuyor. Ancak otomobil üretmek kolay değil ve Apple’ın bu konuda hiç acelesi bulunmuyor. Apple’ın bu konuda acele etmesine gerek de bulunmuyor.

Apple’ın elektrikli otomobil konusundaki dedikoduları, Çin merkezli firmaları da bu alana ilgi göstermeye itmiş durumda. Bunlardan birisi Xiaomi. Firma resmi olarak bir elektrikli araç üzerinde çalışmaya başladı.

Aynı şekilde OPPO ile Huawei gibi isimler de bu konuda aktif çalışmalar yapıyorlar.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Firmanın en yeni kablosuz kulaklık modeli