reklamı kapat

POPÜLER

Marka kimliğinin yeniden doğuşu; Kia cephesinden yeni açıklama

Apple’dan elektrikli otomobili odağında ortaya çıkan Kia yatırımı

Apple, bugün ikinci kez elektrikli otomobil projesi ile gündemde. Bu sefer Apple’ın yapacağı iddia edilen Kia yatırımı ses getirdi.

Apple’ın ilk elektrikli otomobil modeli için Apple ile Hyundai arasında bir ortaklık kurulacak haberi biliyorsunuz sürekli olarak gündemde. Apple’ın ilk sürücüsüz yol alabilecek elektrikli otomobil modeli, eğer bilgiler doğru çıkarsa ABD’de yer alan Kia fabrikasında üretilecek ve 2024 itibarıyla 100 bin kadar araç hattan inmiş olacak. Merak uyandıran araç için en son Apple’ın eski Porsche şase tasarım uzmanı Manfred Harrer’ı bünyesine katması haberi ses getirmişti. Şimdi ise kaynaklar Apple’ın Kia’ya ortak üretim öncesinde 3.6 milyar dolarlık hatırı sayılır bir yatırım yacağını aktarıyor. Kore merkezli bir kaynaktan gelen bu bilgi, son dedikoduları adeta sağlam bir temele oturtuyor ve Apple’ın süreçte ne kadar ciddi olduğunu da kesinleştiriyor. Bu konuda detayı bilgilerin yakında geleceği düşünülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple elektrikli otomobil için şu bilgiler de oldukça önemliydi

Bugün Apple analisti Ming-chi Kuo da araç hakkında bir açıklama yaptı ve ilk aracın Hyundai’nin elektrikli E-GMP platformu üzerine kurulacağını söyledi. E-GMP platformu kağıt üzerinde 500 km üzerinde menzil getiriyor ve yüzde 80 doluluğa 18 dakikada ulaşabiliyor. Apple’ın böyle hazır bir altyapı alması gerçekten çok mantıklı görünüyor. Bu arada E-GMP platformunu Hyundai de kendi araçlarında kullanacak. Bu arada Apple’ın araç konusunda GM ve PSA ile de görüşmeler içerisinde olduğu aktarılıyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Firmanın en yeni kablosuz kulaklık modeli