reklamı kapat

POPÜLER

Apple elektrikli otomobil

Apple elektrikli otomobil için bu sefer Nissan gündemde

Apple, elektrikli otomobil modeli için Hyundai ve Kia macerası rafa kalkınca sürece bu sefer Nissan dahil oldu. İşte detaylar;

Apple’ın ilk elektrikli otomobil modeli için Apple ile Hyundai arasında bir ortaklık kurulacak haberi biliyorsunuz son bir aydır sürekli olarak ses getiriyordu. Apple’ın tamamen sürücüsüz yol alabilecek elektrikli otomobil modeli, ABD’de yer alan Kia fabrikasında üretilecek ve 2024 itibarıyla 100 bin kadar araç hattan inmiş olacak deniyordu. İlk aracı için Kia’ya 3.6 milyar dolarlık hatırı sayılır bir yatırım yapacağı dahi aktarılan Apple, otomobil konusunda büyük heyecan yaratmıştı. Ancak kısa süre önce açıklama yapan Hyundai ve Kia, Apple ile otomobil üretimi için bir ortaklık kurmayacaklarını belirtti. Apple’ın bundan önce Japonya merkezli bazı otomobil üreticileriyle konuştuğu ortaya çıkmıştı. İşte bunların en büyük adayı Nissan olabilir. Çünkü firma Apple ile otomobil konusunda görüşmeye açık olduklarını aktardı. Ancak bu açıklama ortaklığın kesin olarak olacağı anlamına gelmiyor. Yine de elektrikli otomobil altyapısı konusunda çok tecrübeli olan Nissan, Apple’ın planları için kağıt üzerinde çok mantıklı görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple elektrikli otomobil için çok önemli bir isim şirkete katıldı

Apple, eski Porsche şase tasarım uzmanı Manfred Harrer’ı bünyesine kattı. Projeye dahil olan en önemli ve tecrübeli isimlerden olan Harrer, söylendiği kadarıyla Volkswagen Grup içerisinde tam 13 yıl boyunca görev yapmış ve burada çok ama çok kilit geliştirme süreçlerinde bulunmuş. Volkswagen Grup’tan kısa süre ayrıldığı ve çevresindekilere nereye geçeceğini aktarmadığı belirtilen Harrer, Apple’ın otomobilini tek başına çok iyi şase üzerine oturtacak gibi görünüyor ve bu da elbette oldukça önemli görünüyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Firmanın en yeni kablosuz kulaklık modeli