reklamı kapat

POPÜLER

Apple Car

Apple imzalı elektrikli otomobil hakkında heyecan verici gelişme

Apple imzalı elektrikli otomobille ilgili detaylar gelmeye devam ediyor. Güvenilir kaynaklardan CNBC, elektrikli otomobilin bir sürücüye ihtiyaç duymadan da kullanılabileceğini belirtiyor.

Sürücüsüz bir otomobil olacağı aktarılan modelin ilk etapta gıda dağıtım operasyonlarında ve taksilerde kullanılabileceği söyleniyor. Çin’de kullanılabilen bu taksileri ABD’de de şu anda test ediyor.  Kia iş birliğiyle üretileceği iddia edilen Apple imzalı otomobilin West Point’teki Kia fabrikasında üretileceği konuşuluyor. Henüz bir anlaşmaya varılmasa da Kia’nın üretim için yeterli kapasiteye  sahip olması sebebiyle Apple’ın bu anlaşmaya yakın olduğu ifade ediliyor. Apple’ın Kia haricinde farklı bir otomobil üreticisiyle de çalışma olasılığı bulunuyor.

Apple Car ismiyle karşımıza çıkması beklenen otomobilin 2024 yılında üretim bandında girmesi bekleniyor. Pek tabii bu tarihin ileri bir tarihe ertelenmesi de muhtemel. Bloomberg daha önce yaptığı açıklamada Apple imzalı ilk otomobilin piyasaya sürülmesinin 5-7 yıl olacağını öne sürmüştü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Car hazırlıkları tüm hızıyla sürüyor

Apple analisti Ming-Chi Kuo ise Apple Car’ı en erken 2025 yılında görebileceğimizi iddia etmişti. Kuo, ilk otomobilin Hyundai’nin elektrikli E-GMP platformu üzerine kurulacağını söylemişti. E-GMP platformu kağıt üzerinde 500 km üzerinde menzil sunuyor ve yüzde 80 doluluğa 18 dakikada ulaşabiliyor.

Haberde kullanılan görsel temsilidir

İlginizi Çekebilir

Firmanın en yeni kablosuz kulaklık modeli