reklamı kapat

POPÜLER

maserati

Maserati imzalı hibrit otomobilin tanıtım tarihi ortaya çıktı

Elektrikli otomobil çağına dünyaca ünlü İtalyan otomobil ürecisi Maserati’nin de yakın gelecekte katılacağı belirtiliyor. Automotive News Europe‘un haberine göre Fiat Chrysler‘e ait Maserati,  Ghibli sedanının hibrit versiyonunu yakın gelecekte tanıtacak.

Kaynakların aktardıkları bilgiler gerçeğe dönüşürse Maserati, 21 Nisan‘da Pekin Otomobil Fuarı’nda ilk hibrit otomobilini görücüye çıkaracak. İddialar otomobilin plug-in hibrit olacağını söylüyor. Otomobilin bu teknolojiye sahip olması durumunda elektrik gücü kısa mesafe sürüşler için kullanıcılara katkı sağlayacak. Maserati’nin konuyla alakalı herhangi bir bilgiyi onaylamadığını belirtmekte yarar var.  Maserati, 2019 yılında Çin’de gerçekleştirdiği satışlarda yüzde 27’lik bir düşüş yaşadı. Otomobili Pekin Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak olması otomobil satışlarını artırma olasılığı bulunuyor. Fiat Chrysler, 2022 yılına kadar en az 30’dan fazla aracı elektrikli hale getirmeyi planlıyor. Elektrikli Ghibli’nin üretim hattı yenilenen Modena fabrikasında üretileceği konuşuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Maserati hibrit model haricinde tamamen elektrikli otomobil piyasaya sürecek mi?

Tamamen elektrikli Maserati modelleri için biraz daha beklememiz gerekebilir. Mayıs ayında elektrikli bir spor otomobilin piyasaya sürülmesi beklenirken, GranTurismo ve GranCabrio’nun elektrikli modelleri sırasıyla 2021 ve 2022’de karşımıza çıkacak. Bu modellerin ise şirketin Torino’daki fabrikasında üretileceği söyleniyor. Markanın yepyeni elektrikli otomobili “Utility Vehicle” ise Cassino’da üretilerek elektrikli araç pazarında önemli bir rolü üstleneceği dile getiriliyor.

İlginizi çekebilir

Levante tanıtım filmi