reklamı kapat

POPÜLER

Huawei katlanabilir akıllı telefon

Huawei katlanabilir akıllı telefon modelinden yeni bilgiler

Katlanabilir akıllı telefon pazarında aktif olarak yer alacak isimlerden Huawei, ilk modeline hangi ismi verecek? Burada dört farklı alternatif ortaya çıkmış durumda.

Katlanabilir telefonlar adım adım yaklaşıyor. İşte bu dönemde aşağıda detaylandırdığımız telefonuyla yer alacak Huawei, modeli için dört farklı isim düşünüyor. Sağlam kaynaklara göre bu isimler Mate F, Mate Flex, Mate Flexi ya da Mate Fold. Burada Mate F’in öne çıktığı söylenirken, telefonun resmi olarak şubat ayında lanse edileceği belirtiliyor. Şirketin ilk katlanabilir akıllı telefon modeli, hatırlamak adına dışa doğru açılan bir ekran üzerine kuruluyor. Açık halinde 8 inç boyutundaki bu ekran, Mate 20 ailesine de ekran veren Çin merkezli BOE’den geliyor. 5G desteğiyle fark yaratacak telefonun, daha şimdiden Güney Kore’deki operatörlere verildiği de belirtiyor. Satışa çıkmaya hazır olduğu söylenen telefonun, gücünü firmanın 7 nm Kirin 980 ya da bazı duyumları sızdırılan Kirin 990 işlemcisinden alacağı söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei katlanabilir akıllı telefon çok merak ediliyor

Modelin fiyatı henüz bilinmiyor. Ancak Samsung Galaxy F tam 1.800 dolardan raflardaki yerini almaya hazırlanıyor. En olası adıyla Mate F’in de 1.600 – 1.700 dolardan aşağıya satılması pek mümkün görünmüyor. Katlanabilir modeller 2019 içerisinde kitlelere yayılacak gibi durmuyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung’un ilk katlanabilir modelinin prototip hali