reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate X katlanabilir akıllı telefon

Karşınızda Huawei katlanabilir akıllı telefon modeli Mate X!

Pazarın dev ismi Huawei, 24 Şubat tarihinde ilk katlanabilir akıllı telefon modelini tanıtıyor. İşte bu model sızdırılan görsel ile karşımızda bulunuyor.

Huawei katlanabilir akıllı telefon modeli, sızdırılan bir görsel ile tasarımsal olarak karşımıza çıktı. Bir reklam panosundan görüntülenen telefon, firma tarafından Mate X olarak isimlendirilmiş durumda. Bu görsele baktığımız zaman gerçekten inanılmaz duran bir model bizleri karşılıyor. Samsung Galaxy Fold’a oranla çok daha modern ve ince duran telefon, daha önce gördüğümüz hiçbir konsepte ya da mobil cihaza benzemiyor. Bünyesinde geriye doğru katlanan bir ekran bulunan telefon, tüm kamera donanımını (Üçlü sistem) sol tarafındaki nispeten kalın çerçevede taşıyor. Parmak izi sensörü yan tarafında olan Mate X, bir ekran çentiğine de sahip değil. Bugün ortaya çıkanlara göre model bünyesinde 8,05 inç BOE üretimi esnek ekran barındırıyor. Balong 5000 adı verilen 5G modem ile 5G desteğine sahip olacak katlanabilir akıllı telefon Huawei Mate X, katlanabilir yapıya özel bir EMUI arayüz kullanıyor deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir akıllı telefon Huawei Mate X çok ses getirecek!

İlginç olarak M-Pen stylus kalem ile beraber geleceği söylenen modelden, bu yıl 200 bin adet üretileceği belirtiliyor. Gücünü Kirin 980 işlemci ile 10 GB RAM‘den alacağı söylenen telefonun, fiyatı ise 1.400 dolardan daha yukarıda olacak tahminleri yapılıyor. Biliyorsunuz rakip model Galaxy Fold 1.980 dolara satılıyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung Galaxy Fold tanıtım videosu