reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Apple

Apple’dan geleceğe yönelik dikkat çeken hamle

Dünyanın en değerli şirketi Apple, ihtiyaçları doğrultusunda yeni satın alımlar yapmaya devam ediyor. Teknoloji devine yeni bir şirket daha katılmış durumda.

Advertisement

Geçtiğimiz hafta gelecek akıllı telefonlarında kullanmak üzere kendi modem birimini geliştirdiğini duyduğumuz Apple, yeni bir satın alımla gündemde. Yeni ortaya çıkan detaya göre teknoloji devi, Silk Labs isimli firmayı bünyesine katmış durumda. Bu firma için en az 4 milyon dolar ödediği söylenen firma, yapay zeka konusuna verdiği önemi bir kez daha gözler önüne seriyor. Çünkü Silk Labs‘ın bu konuda oldukça uzman olduğu söyleniyor. Şirketin özellikle yapay zeka yazılımlarını kamera ya da basit akıllı ev ürünlerine uygulanabilir hale getirme konusunda öne çıktığı belirtiliyor. HomePod ile aile akıllı ev konusundaki ciddiyetini de gözler önüne seren firmanın, bu taraftaki ürün gamını daha da gelişmiş hale getirmek istediği biliniyor. Hatta daha uygun fiyatlı ve ufak bir HomePod modelinin de yolda olduğu biliniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2019 Apple iPhone modelleri hakkında neler biliyoruz?

Ming-Chi Kuo’ya göre 2018 modellerde altı adet LCP anten kullanıyor. İşte bunun 2019’da değişeceği ve modellerde iki adet LCP, dört adet MPI anten kullanılacağını belirtiyor. Söylendiği kadarıyla LCP antenler oldukça kırılgan ve üretmesi zor. Diğer taraftan MPI antenler ise düşük maliyetle kolay şekilde üretilebiliyor. Genel üretim verimini artırmak ve maliyetleri düşürmek adına düşünüldüğü belirtilen bu plan, ilginç görünüyor. Ayrıca yeni modeller daha gelişmiş bir yüz tanıma sistemi de getiriyor. Apple’ın yeni modellerde bu TrueDepth kamera sistemindeki ışık gücünü artırarak sistemi daha iyi hale getireceği söyleniyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın yeni tanıttığı 2018 Mac Mini modeli