reklamı kapat

POPÜLER

Android
Android

Android telefonlara çok kullanışlı duran yeni özellik

İnternet devi Google, Android işletim sistemini yeni özellikler ile geliştirmeye devam ediyor. Android Pie ile bunlar arasına bir yenisi daha ekleniyor.

Birçok akıllı telefonun üzerinde ortam ışığı sensörü yer alıyor. Bu sensör ortam ışığını ölçüyor ve buna göre telefonun ekran parlaklığını ayarlıyor. Android 9.0 Pie ile otomatik parlaklık altyapısı akıllı hale geliyor. Adaptif Parlaklık adı verilen bir özellik geliştiren firma, bu sayede süreci daha kolay hale getiriyor. Biliyorsunuz otomatik parlaklık sistemi her zaman istediğimiz parlaklık seviyesini ayarlayamıyor. Kişiler çoğu zaman belirlenen ayarı manuel olarak düzeltiyor. Adaptif Parlaklık sistemi işte bu manuel olarak yapılan ayarlamaları öğreniyor. Böylece telefon sizin hangi durumda ne kadar ekran parlaklığı istediğinizi biliyor ve ona göre ayar yapıyor. Gerçekten oldukça kullanışlı duran özellik, süreçte yapay zeka ve makine öğrenme altyapılarından yararlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Android

Android işletim sistemi gelişiyor

Ancak buna karşın yeni sürümler halen kullanıcılara gitmiyor. Piyasada şu an Pie güncellemesine geçen çok az akıllı telefon bulunuyor. Halen satışa Oreo ile çıkan akıllı telefonlar bulunuyor. Bu durumu değiştirmek adına atılan adımlar ise çok yavaş sonuç veriyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung’un ilk katlanabilir akıllı telefonu