reklamı kapat

POPÜLER

Katlanabilir telefon Huawei Mate X
Katlanabilir telefon Huawei Mate X

Katlanabilir telefon Huawei Mate X için heyecanlandıran paylaşım

Tasarımıyla büyük beğeni toplayan katlanabilir telefon Huawei Mate X, son dönemde hiç gündeme çıkmıyor. Ancak model rafa kalkmadı, çok yakında geliyor.

Huawei, Android lisansını kaybetmesi ve Amerika ambargosu nedeniyle katlanabilir telefon Mate X’in satışa sunmayabilir haberleriyle gündeme geliyordu. Ancak bu söz konusu değil gibi görünüyor. Çünkü katlanabilir telefon Huawei Mate X, resmi olarak yapılan bir 5G paylaşımıyla gündemde. Firmanın kendi geliştirdiği Balong 5000 modem birimi sayesinde 5G desteğine sahip olan (4G / 3G / 2G arasında otomatik geçiş desteği de var) cihaz, bu altyapıyla Ookla Speed Test uygulamasın tam 1 Gbps download ve 100 Mbps upload hızlarına ulaşmayı başardı. Çin’de yapılan bu denemede oldukça dikkat çeken katlanabilir telefon, görebileceğiniz üzere çıkışa hazır konumda bulunuyor. Daha önce duyduğumuz kadarıyla cihaz planlandığı gibi haziran ayında raflardaki yerini alıyor. Yaklaşık 2.600 dolar seviyesinde bir fiyatı bulunan telefon, ekran sorunu yaşayan Samsung Galaxy Fold’dan daha oturmuş bir katlanabilir ekran kullanıyor deniyor. Söylendiği kadarıyla Mate X’te kullanılan gibi dışa doğru katlanan ekranlar daha rahat üretilebiliyor.

Katlanabilir telefon Huawei Mate X
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir telefon Huawei Mate X teknik olarak güçlü bir cihaz

Merak edilen telefon, gücünü 7 nm Kirin 980 işlemciden alıyor. Bünyesinde 4.500 mAh pil yer alan model, 8 inç esnek OLED ekran üzerine kuruluyor. Yan tarafında Leica imzalı üçlü kamera sistemi taşıyan telefon, kullanma şansı elde edenlerin gösterdiği kadarıyla sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sunuyor.

İlgili Video