reklamı kapat

POPÜLER

Huawei katlanabilir akıllı telefon

Huawei katlanabilir akıllı telefon hakkında dikkat çeken detaylar

Katlanabilir akıllı telefon pazarında sunacağı model en çok merak edilen isimlerden birisi de Huawei. Peki firmanın ilk katlanabilir modeli nasıl olacak? İşte yeni bilgiler;

Samsung’un ilk katlanabilir telefon modeli Galaxy F, içe doğru katlanan bir ekran kullanıyor. Huawei’nin katlanabilir modeli ise dışa doğu açılabilen bir ekran üzerine kuruluyor. İşte bu BOE üretimi ekran, yeni bilgilere göre kesin olarak 8 inç boyutuna sahip. Telefonun dışında ise 5 inç boyutunda ikincil bir ekran daha yer alıyor. Bu ekran temel ihtiyaçlar için telefonun açılmasına gerek bırakmıyor. Bu detay büyük önem arz ediyor çünkü katlanabilir modellerde bir menteşe ömrü bulunuyor. 5G desteğiyle fark yaratacak telefonun, daha şimdiden Güney Kore’deki operatörlere verildiği de belirtiyor. İlginç olarak prototip ya da konsept değil satışa çıkmaya hazır haliyle gönderilen modelin, gücünü firmanın Kirin 980 ya da söylentileri gelen Kirin 990 işlemcisinden alacağı söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei katlanabilir akıllı telefon oldukça ilgi çekiyor

5G altyapısı konusunda öncü olduğu için ilk olarak Güney Kore’yi ziyaret eden modelin, resmi olarak Mobil Dünya Kongresi 2019 kapsamında lanse edileceği tahmin ediliyor. Satışa 1.500 dolar ya da daha üstüne çıkacağı belirtilen Huawei imzalı ilk katlanabilir akıllı telefon, Galaxy F gibi sadece çok kısıtlı bir kitleye hitap edecek gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da bahsettiğimiz Samsung’un ilk katlanabilir modeli