reklamı kapat

POPÜLER

huawei katlanabilir akıllı telefon

Huawei katlanabilir akıllı telefon hakkında fiyat dahil dikkat çeken yeni detaylar

Pazarın dev ismi Huawei, 24 Şubat tarihinde ilk katlanabilir akıllı telefon modelini tanıtıyor. İşte bu modelden dikkat çeken detaylar bulunuyor.

Resmi olarak karşımıza çıkmasına sadece iki gün kalan Huawei katlanabilir akıllı telefon, önemli detaylar ile gündemde. Bu detaylara göre model bünyesinde 8,05 inç BOE üretimi esnek ekran barındırıyor. Modelin bu ekranı aşağıda detaylarına verdiğimiz Galaxy Fold’dan farklı olarak içe değil dışa doğru açılıyor. Bu açıdan daha farklı bir deneyim sunacak telefon, 5G desteğiyle geliyor. Burada Balong 5000 adı verilen 5G modem kullanan Huawei katlanabilir akıllı telefon, direkt olarak amiral gemisi “Mate ve P serisi” üzerine konumlandırılıyor. Katlanabilir yapıya özel bir EMUI arayüzü bulunan katlanabilir akıllı telefon modeli, M-Pen stylus kalem ile beraber gelebilir deniyor. Bu yıl 200 bin adet üretileceği söylenen modelin, iki adet pile sahip olacağı ve gücünü Kirin 980 işlemci ile 10 GB RAM‘den alacağı belirtiliyor. Fiyatın ise 1.488 dolardan daha yukarıda olacağı yapılan tahminler arasında yer alıyor. Rakip model Galaxy Fold 1.980 dolara satılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Fold şu detaylarla geliyor

Modelde 7.3 inç QXGA+ Dinamik AMOLED (4.2:3) (İç ekran) ve 4.6 inç HD+ Super AMOLED (21:9) (Dış / kapak ekran) olmak üzere iki adet ekran yer alıyor. Gücünü Snapdragon 855 işlemciden alan telefon, tam 12 GB RAM ile geliyor. Dahili hafızası 512 GB olan katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy Fold, ekrana entegre parmak izi teknolojisini benimsemiyor. Bunun yerine parmak izi sensörü güç tuşunda olan telefon, arkasında 16 MP F2.2 ultra geniş açı + 12 MP (2PD) F1.5/F2.4 OIS geniş açı + 12 MP F2.4 OIS telefoto olmak üzere üç adet kamera yer alıyor. Modelin içerisinde ise 10 MP (2PD) F2.2 geniş açı + 8 MP F1.9 derinlik kamerası bulunuyor. Modelin kapağında ise 10 MP (2PD) F2.2 kamerası bizleri karşılıyor. 4.380 mAh pil üzerine kurulan telefonda, normal ve ters kablosuz şarj teknolojisi de aktif olarak yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Galaxy Fold tanıtım videosu