reklamı kapat

POPÜLER

Twitter

Twitter’ın sinir bozucu “öneriler” özelliğini kapatma [Nasıl yapılır?]

Twitter, kullanıcıların erişimini artırabilmek için eklediği bazı özelliklerle hayli eleştirilmişti. Ancak o özellikleri kapatmanın bir yolu mevcut.

Advertisement

Eskiden sadece takip ettiğiniz kullanıcıların gönderileri ve retweet’leri ana sayfanıza düşerken, Twitter yeni bir güncellemeyle bunu biraz değiştirdi. Artık başka kullanıcıların sizin takip ettiğiniz ya da etmediğiniz kullanıcılara attıkları favoriler ve hatta takip etmediğiniz kullanıcılara verdikleri cevaplar ana sayfanızda görünebilir hale geldi. Bu elbette görünür duruma gelen Twitter hesapları için erişimin artması anlamına geliyor. Ancak herkes bu özellikten o kadar da memnun değil. Sadece takip etmek istedikleri kişilerin tweetlerini görmek isteyen kullanıcılar bu “önerilen” tweetleri kapatabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sessize almak mümkün

Twitter geçtiğimiz yıl bazı kelimeleri sessize almak için yeni bir özelliği platforma dahil etmişti. Artık bu özellik sayesinde Twitter’ın tüm önerilen aktivitelerini susturmak mümkün. Ayarlar > İçerik tercihleri > Sessize alınanlar kısmından “Sessize alınan kelimeler”e suggest_activity_tweet ve suggest_recycled_tweet_inline kodlarını dahil ederseniz “X kullanıcısı bunu beğendi” ve benzeri içerikler gizleniyor. Aynı zamanda sessize alınan kelimelere suggest_recap, suggest_who_to_follow, suggest_activity, suggest_recycled_tweet, suggest_grouped_tweet_hashtag gibi komutları da eklerseniz ana sayfanızdaki tüm önerileri engelleniyor. Böylelikle sadece takip ettiğiniz kişilerin attığı tweetleri görüp, daha temiz bir haber akışı elde etmek de mümkün oluyor.