reklamı kapat

POPÜLER

Twitter’daki tüm sinir bozucu hesapları tek dokunuşla susturun

Twiter‘ın yeni güncellemesi bugüne kadar yaptığı güncellemeler arasında en başarılısı olabilir. Artık nefret söylemi içerenden tutun hayatı size eziyet etmeye yemin etmiş hesaplara kadar hemen her hesabı toplu şekilde sessize alabilir, size atılmış saçma sapan tweet’lerden kurtulabilirsiniz.

Twitter’ın yeni güncellemesi “sessize alma” özelliğini geliştirme üzerine kurulmuş. Yapılan düzenlemeye göre artık takip etmediğiniz, sizi takip etmeyen, hesabı yeni olan, varsayılan profil fotoğrafını kullanan, e-posta adresini doğrulamamış veya telefonunu doğrulamamış kişileri ayrı ayrı sessize alabilirsiniz. Bu yeni özellik sayesinde seçili kişilerden gelen bildirimler artık bildirim ekranınıza düşmüyor.


Özellikle çok takipçili hesaplar, fenomenler ve ünlülerin sevineceğine inandığımız yeni özellik internet trollerinin de önüne taş koyuyor. Daha temiz, mantıklı ve kaliteli bir Twitter deneyiminin kapılarını aralayan yeni özelliği kullanmak ise oldukça basit. Bildirimler ekranına gittikten sonra Ayarlar sekmesine dokunarak Gelişmiş filtreler kısmına girmeniz gerekiyor. Bu ekranda hangi hesapları susturmak istediğinizi seçebilirsiniz.


Twitter’ın yeni güncellemesi iOS, Android ve web kullanımı için yayında. Söz konusu güncellemenin destek sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.