reklamı kapat

POPÜLER

Huawei 5G akıllı telefon

Huawei’nin 5G destekli ilk akıllı telefonu için tarih belli oldu

Yeni modelleri P20 ve özellikle P20 Pro ile gündemden düşmeyen Huawei, 5G teknolojisi konusunda da öncü olacak gibi görünüyor

Son iki yılda çıkarttığı telefonlarla Android dünyasının Apple‘ı olarak anılmaya başlanan Huawei, mobilde yeni teknolojileri yakından takip ediyor. Bu noktada verilen resmi bilgiye göreyse şirketin 5G destekli ilk akıllı telefonu 2019‘un ikinci yarısında geliyor. Yapılan tahminlere göre Mate 30 olarak isimlendirilecek bu model, bağlantı noktasında içeride geliştirilen çipleri ve modemleri kullanacak. 4G LTE‘nin üzerine gelecek 5G, sunacağı hızlarla mobil dünyada yeni imkanların kapısını aralayacak. 4G’ye göre daha da stabil olacağı da söylenen 5G, büyük çıkışı 2019’da yapacak gibi duruyor. Ancak bu çıkış hemen herkesin bu teknolojiden yararlanacağı anlamına gelmiyor. Daha önce duyduğumuz kadarıyla 5G’nin 2020 yılında Türkiye‘de de kullanıma geçirilmesi hedefleniyor. Dünyanın diğer birçok bölgesi için de 5G teknolojisi çok ama çok büyük yatırımlar gerektiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei, katlanabilir akıllı telefon da geliştiriyor

Sektöre yakın çok sağlam kaynaklara sahip Digitimes‘ın son haberine göre gerçekten satın alınabilecek katlanabilir akıllı telefon modelleri 2018 sonunda satışa çıkıyor. ET Times’ın haberine göreyse bu alanda ilk çıkışı Huawei yapmak istiyor. Dünyanın ilk katlanabilir akıllı telefonunu “kasım” ayında lanse etmek isteyen şirket, bu sayede özellikle Samsung ve Galaxy X‘i gerinde bırakmayı hedefliyor.

İlgili Video

Şirketin son harikası