reklamı kapat

POPÜLER

Huawei 5G akıllı telefon

Huawei, dikkat çeken yeni telefonu için tarihi verdi

Akıllı telefon sektörünün en önemli isimlerinden Huawei, 5G konusunda da çok büyük çalışmalar yapıyor. Peki firmanın ilk  5G akıllı telefonu ne zaman geliyor?

Birçok firma gibi Huawei de aktif olarak bir 5G akıllı telefon geliştiriyor. Kısa süre önce yapılan resmi açıklamaya göreyse bu dikkat çeken model Mobil Dünya Kongresi 2019 kapsamında lanse ediliyor. Bu modelin raflardaki yerini ise ancak 2019’un üçüncü çeyreğinde alacağı söylenenler arasında yer alıyor. Şubat ayının sonunda düzenlenecek büyük MWC 2019 etkinliğine 5G teknolojisi damgasını vuracak gibi görünüyor. Çok daha yüksek internet hızları ve iletişim imkanları getirecek teknoloji, gerçekten büyük bir hızla yaklaşıyor. Ancak halen gelişmiş ülkelerde bile altyapı geniş çaplı kullanıma hazır değil. Bu açıdan özellikle ülke yönetimlerinin ve büyük telekomünikasyon şirketlerinin sağlam adımlar atması gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gelecek Huawei amiral gemileri kamera konusunda daha da iyi hale gelecek

Dün duyduğumuz kadarıyla firma gelecek amiral gemileri için dörtlü arka kamera dönemine hazırlanıyor. Dörtlü kamera sayesinde firmanın kişilere tam 10 kat optik yakınlaştırma sunacağı söyleniyor. Biliyorsunuz Mate 20 Pro modeli şu an 5 kat kayıpsız yakınlaştırma yapılabiliyor. Bunun tam 10 kat yakınlaştırma seviyesine çıkması, inanılmaz bir çekim esnekliği anlamına geliyor. Her çekim tarzı için ayrı kamera kullanılması, elde edilen kaliteli ve sonucu ciddi şekilde artırıyor.

İlginizi Çekebilir

Yeni Apple MacBook Air