reklamı kapat

POPÜLER

Huawei 5G akıllı telefon

Huawei’den önemli bir akıllı telefon modelinin çıkış tarihini netleştiren resmi açıklama

Akıllı telefon sektörünün büyük ismi Huawei, 5G akıllı telefon modelinin çıkış tarihini resmi olarak açıkladı. Telefon için biraz daha beklemek gerekecek.

Ortaya atılan casusluk iddiaları nedeniyle Amerika Birleşik Devletleri 5G konusunda Huawei ile çalışmıyor. Hatta ülke müttefiklerini dahi 5G altyapısı konusunda Huawei ile çalışmamaları konusunda uyarıyor. Burada başka firmalar ile işbirliği yapılması isteniyor. Firma altyapı konusunda ciddi sıkıntılar yaşarken, bir yandan da bu altyapıya uygun akıllı telefon modelini geliştiriyor. Dünya Ekonomik Forumu kapsamında konusuna şirketin üst düzey yetkililerinden Hu Houkun, 5G akıllı telefon modellerini haziran ayında satışa sunacaklarını belirtiyor. Bu modelin ilk olarak Güney Kore’de satılacağı söylenirken, Houkun altyapı konusunda birçok ülke ile çalışma içerisinde olduklarını da belirtiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei 5G akıllı telefon konusunda kilit isimlerden

Önümüzdeki ay sonunda başlayacak MWC 2019 fuarına 5G destekli telefonların damga vurması bekleniyor. Telefon sektörün bu yeni döneme çok hızlı şekilde hazırlanırken, daha önce de söylediğimiz gibi ülke altyapıları ise çok yavaş ilerliyor. Birçok ülke halen yeni altyapılar için anlaşma yapma durumunda yer alıyor. Birçok ülke ise yeni döneme geçmeyi düşünmüyor. Büyük ülkelerdeki dev operatörler firmaları 5G dönemine hiç de hazır görünmüyor. Bu açıdan 5G akıllı telefonlar için acele etmenin hiçbir anlamı bulunmuyor. İşte bu yüzden Huawei de ilk modelini yaz ayarlarına atıyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın dikkat çeken Mate 20 ailesi