reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 40 Pro HarmonyOS

HarmonyOS alacak Huawei telefonlar için ilk resmi liste geldi

Huawei, bugün düzenlediği etkinlik kapsamında Huawei HarmonyOS için gerçek çıkış lansmanını yaptı. Burada bir liste de geldi.

Huawei biliyorsunuz halen ABD ambargosu altında yer aldığı için geleceğini Android değil HarmonyOS işletim sistemine kuruyor. Burada firma mantıklı bir adım atıyor.

Huawei’nin bundan sonra çıkacak tablet, akıllı saat, telefon ve TV gibi tüm ürünlerinin merkezinde bu işletim sistemi olacak. Burada büyük bir ekosistem kuruluyor.

HarmonyOS sevindirici şekilde Android’li eski telefonlara da gelecek. Firmanın verdiği ilk resmi liste şimdilik sadece Çin pazarını ilgilendiriyor. Burada şu cihazlar karşımıza çıkıyor:

-Mate40 Pro
-Mate40 Pro+
-Mate40 RS
-Mate40
-Mate40E
-Mate X2
-P40
-P40 4G
-P40 Pro
-P40 Pro+
-Mate 30 Pro
-Mate 30 Pro 5G
-Mate 30E Pro 5G
-Mate 30 RS
-Mate 30
-Mate 30 5G
-MatePad Pro
-MatePad Pro 5G
-Mate Xs
-Mate 20
-Mate 20 Pro
-Mate 20 RS
-nova 7 SE
-nova 7 SE 5G Youth
-nova 8 5G
-nova 8 Pro 5G
-nova 8 Pro 4G
-nova 8 SE
-nova 7 5G
-nova 7 Pro 5G
-nova 6
-nova 6 5G
-nova 6 SE
-MatePad 10.8
-MatePad 10.4
-MatePad 5G

Bu telefonların Mate Xs’e kadar olan kısmı Harmony OS işletim sistemini bugünden itibaren almaya başlayacak. Mate Xs’ten sonraki cihazlar içinse güncelleme üçüncü çeyrek içerisinde yayımlanacak.

Firma Türkiye gibi pazarlar için güncelleme tarihini özel olarak daha sonra paylaşacaklarını aktarıyor. Şimdilik dediğimiz gibi yukarıdaki cihazlar için güncelleme sadece Çin’i ilgilendiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei HarmonyOS genel olarak ses getirdi

Firmanın yeni sürüm hakkında resmi açıklaması şöyle:

“Huawei Tüketici Elektroniği Grubu İcra Direktörü ve CEO’su Richard Yu, “Her şeyin birbirine bağlı ve akıllı olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Hiçbirimiz bu dünyadan kendimizi soyutlayamayız.

HarmonyOS’un piyasaya sürülmesi ve bu çığır açan işletim sistemi tarafından desteklenen bir dizi ürün, ileriye dönük bir yaklaşımla mümkün olan en iyi kullanıcı deneyimini sunmaya yönelik aralıksız çabalarımızın bir başka örneğidir” açıklamasında bulundu.”

“Hayatımızda her zamankinden daha fazla akıllı cihaz olsa da sağladıkları deneyim genellikle akıllı değil. Yığın sistemler, maalesef parçalanmış bir kullanıcı deneyimine yol açan ara bağlantı ve işlemleri karmaşıklaştırma eğiliminde.”

“HarmonyOS bu sorunu çözmek için tasarlandı. Akıllı cihazlar için yeni nesil bir işletim sistemi olan HarmonyOS, farklı türdeki cihazların bağlanması ve iş birliği yapması için ortak bir dil sağlayarak kullanıcılara daha rahat, sorunsuz ve güvenli bir deneyim sunuyor.

Sistem yazılımını ayrıştırıp esnek bir şekilde dağıtmak ve daha önce bağımsız olan cihazları uyumlu ve bütünsel bir Süper Cihazda birleştirmek için dağıtık teknolojiyi kullanıyor.

Kullanıcı, ihtiyaçlarına göre bileşen cihazlarının yeteneklerinden özgürce yararlanıyor. Servis Widget’ları aracılığıyla yeni bir tür bağlantı deneyimi sunuluyor.”

İlginizi Çekebilir

Karşınızda uçabilen güvenlik kamerası, evet uçabilen!