reklamı kapat

POPÜLER

Galaxy S9
Galaxy S9
Galaxy S9
Galaxy S9

Samsung’dan yarış tutkunlarını hedef alan Galaxy S9 ve Galaxy S9+ modelleri [Video]

18 Nisan 2018

Vodafone’un Hollanda departmanı ile Samsung iş birliğine imza attı ve Galaxy S9/Galaxy S9+’ın Red Bull Ring sürümünü tanıttı. Avusturya’da gerçekleşecek Red Bull Ring Formula 1 yarışları için özel olarak tasarlanan telefonlar siyah renkli parlak bir tasarımla geliyor.

Kutu içeriğinden Red Bull imzalı kılıfın çıktığı telefonlarda F1 ile alakalı duvar kağıtları, yeni animasyonlar, uygulama ikonları ve renk şemaları yer alıyor.  Vodafone Hollanda sayfası üzerinden yurt dışında piyasaya sürülen telefonları satın almanız durumunda yarışı izlemek için iki kişilik davetiyenin hediye verildiğini belirtelim.

Küçük ekranlı modelde 12 megapiksel çözünürlüklü tek arka kamerayla gelirken büyük ekranlı modelde ise iki tane 12 MP’lik arka kamera yer alıyor. S9 ve S9+’ın kameralarından birinin diyaframı f/1.5 ile f/2.4 arasında değiştirilebilir olarak değiştirilebiliyor. Bu da düşük ışık koşullarında daha etkileyici kareler çekilebileceği anlamına geliyor. S9+’ın diğer kamerasında ise sabit f/2.4 diyagram aralığı yer alıyor. S9+’ın kameralarından birinin geniş açı diğerininse telefoto olduğunu da ekleyelim.

Galaxy S9 ve Galaxy S9+ kamera yetenekleriyle ilgi çekiyor

Yavaş çekim meraklıları için her iki cihazın da ayrıca 960 fps’de videolar kaydedebildiğini de belirtelim. Yavaş çekimde otomatik arka plan müziği de ekleniyor. Bu müziği dilerseniz değiştirebiliyorsunuz. Yavaş çekimi GIF’e dönüştürebilir ya da geri de oynatabilirsiniz. Selfie tutkunları içinse f/1.7 diyafram açıklığına sahip 8 megapiksel çözünürlüklü ön kamera cihazlardaki yerini alıyor.

Video