reklamı kapat

POPÜLER

Chrome 66

Uzun süredir beklenen özelliği getiren “Chrome 66” çıktı [İndir]

İnternet devi Google‘ın popüler internet tarayıcısı Chrome, bugün beklenen 66. sürümüne güncellendi. Windows, Mac, Linux, Android ve iOS için çıkan yeni sürüm, önemli yenilikleri beraberinde getiriyor.

Uzun süredir testleri yapılan Chrome 66, dediğimiz gibi önemli özelliklerle geliyor. Burada ilk olarak otomatik oynatma sorununu çözen özellik karşımıza çıkıyor. Artık tarayıcı bir sayfada yer alan ve otomatik şekilde oynatılan video ya da sesli içerikleri engelliyor. Daha önce her site için elle yapılması gereken kapatma işlemi, artık standart olarak kapalı geliyor. Bu da gerçekten büyük fayda sağlıyor. Çünkü bazı durumlarda gerçekten internet siteleri rahatsız edici içerikleri son seste açabiliyor. Yeni sürümde ayrıca kayıtlı parolalar tarayıcının dışarısına çıkartabiliyor. Böylelikle internet siteleri için kaydedilen parolalar CSV dosyası olarak alınabiliyor. Ayrıca tahmin edeceğiniz üzere birçok güvenlik geliştirmesi de 66. sürüm içerisinde aktif olarak yer alıyor. Arayüzde ince değişiklikler yapıldığı da söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Chrome popülerliğini kaybetmiyor

Google ekosistemine entegre yapısı ve hızıyla öne çıkan tarayıcı, son dönemde RAM kullanımı konusunda da ilerleme gösteriyor. Yapılan tüm teknik altyapı değişikliklerine buradan ulaşabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde herkese açılacak yeni sürümün masaüstü sürümü buradan, mobil sürümleri ise aşağıdan elde edilebiliyor.

İlgili Video

Şirketten hayati öneme sahip teknoloji

  • Fiyat Ücretsiz
  • Boyut 96.7 MB
  • Yükle App Store