reklamı kapat

POPÜLER

Google Chrome LOG Tasarım

Chrome tarayıcıya bir performans uyarısı geliyor

Dünyanın en çok kullanılan tarayıcısı olmayı sürdüren Google Chrome için masaüstünde yeni bir performans uyarısı test ediliyor.

Chrome içinde yeni bir “Enable Performance Intervention Suggestions” isimli flag yer almaya başladı. Bu flag ile açılan özellik, tarayıcı performansını önemli ölçüde etkileyen ya da başka bir deyişle performansı düşüren sekmeleri/sayfaları gözler önüne serecek. Uyarı için bir pencere açılacak ve kullanıcıya performans sorunu yaşatan sekme ya da sekmeler gösterilecek. Yakında herkes için kullanıma sunulması beklenen özellik, tarayıcının tüm sürümlerinde olacak. Chrome için bundan önce Android tarafındaki yenilikler ses getirmişti. Android için Chrome içindeki Google temelli aramalarda artık daha fazla “hızlı etkileşim seçeneği” çıkıyor. Örneğin bir restoran aradığınızda, arama sonuçlarında mekan ile ilgili arama, yol tarifi alma ve yorumları okuma gibi işlemleri hızlıca yapabileceğiniz kısayol düğmeleri görünüyor. Bu özellik şu anda sadece Android’de bulunuyor ancak önümüzdeki aylarda iOS için de çıkacağı açıklanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Büyük ekranlardan tam olarak yararlanmak ve arayüzü Material You tasarım dilimize uyumlu hale getirmek için iPad ve Android tabletlerdeki Chrome adres çubuğunu yeniledik.” diyen Google, popüler tarayıcıda artık gerçekten önemli kısayol önerilerini daha yukarıda gösteriyor. Android’de bir süredir sunulan trend arama önerilerini iOS’taki Chrome adres çubuğunda da göstermeye başlayan Google, hepsine ek olarak Chrome’un keşfet akışına yeni spor kartları getiriyor. Bu yeni kartlar sayesinde maç sonuçlarını takip etmek kolaylaşıyor.

Chrome gelişmeleri bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER