reklamı kapat

POPÜLER

Google Chrome
Google Chrome
Google Chrome

Google Chrome’a dikkat çeken yenilik yolda

İnternet devi Google‘ın popüler internet tarayıcısı Chrome, bugün yeni bir konuyla daha gündeme geldi. Geçtiğimiz günlerde Gmail için hazırladığı yeni arayüz ortaya çıkan firma, benzer yeniliği tarayıcısında da yapacak gibi duruyor.

9to5Google tarafından açıklandığı üzere Google, “Chrome Canary” (Deneysel sürüm) içerisinde tarayıcının yeni / yenilenmiş arayüzünü test ediyor. “Material Design 2” etrafında tasarlanan yeni arayüz, köşeli yerine daha yuvarlak hatlar kullanıyor. Bu açıdan daha modern duran arayüz, elbette öyle inanılmaz büyük bir değişiklikler almıyor. Ancak gelinen noktada bu gayet normal karşılanıyor. Çünkü tasarım konusunda uzun zamandır “sadeliğin” ön planda olduğu bir yapı öne çıkıyor. Yeni arayüzün normal kullanıma geçeceği zaman ise henüz bilinmiyor. Fakat ufak değişiklikler bile arayüzün tazelenmesi için yetmiş gibi duruyor.

Google Chrome

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google en son Chrome 66’yı yayımladı

Uzun süredir testleri yapılan Chrome 66, hatırlarsınız geçtiğimiz haftalarda kullanıma çıktı. Baktığımız zaman yeni sürümde ilk olarak otomatik oynatma sorununu çözen özellik karşımıza çıkıyor. Artık tarayıcı bir sayfada yer alan ve otomatik şekilde oynatılan video ya da sesli içerikleri engelliyor. Daha önce her site için elle yapılması gereken kapatma işlemi, artık standart olarak kapalı geliyor. Yeni sürümde ayrıca kayıtlı parolalar tarayıcının dışarısına çıkartabiliyor. Böylelikle internet siteleri için kaydedilen parolalar CSV dosyası olarak alınabiliyor.

İlgili Video

Şirketten yaşamsal bir teknoloji