reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P20 Pro

Dünyanın ilk 3 kameralı telefonu Huawei P20 Pro’dan büyük başarı

Huawei’nin kısa bir süre önce tanıtımını gerçekleştirdiği yeni amiral gemisi telefon P20 Pro başarılarına bir yenisini daha ekledi. Tanıtıldığı günden itibaren Leica imzalı üçlü kamerasıyla konuşulan telefon, TIPA ödülünün sahibi oldu. Huawei P20 Pro, dünyaca ünlü TIPA (Teknik Fotoğraf Basın Birliği) tarafından “En İyi Akıllı Telefon Kamerası” ödülünü aldı.  Dünyanın dört bir yanından gelen 29 fotoğraf ve görüntüleme yayınından oluşan temsilciler tarafından seçilen HUAWEI P20 Pro, birçok test ve kıyaslama sonrası bu ödülü almaya hak kazandı.

HUAWEI Mobil İletişim Bölümü Başkan Yardımcısı Li Changzhu; “HUAWEI P Serisi her zaman sıradışı kameraları ile tanınıyor. Leica ile birlikte tasarladığımız dünyanın ilk üçlü kameraya sahip P20 serisi, bu mükemmelliği sürdürüyor ve amatör fotoğrafçılardan profesyonellere kadar herkesin inanılmaz fotoğraflar çekmesini sağlıyor. En yeni amiral gemisi ürünümüzü değerlendirerek HUAWEI P20 Pro’ya bu ödülü layık gördükleri için TIPA’ya teşekkür ederiz.”dedi.

TIPA Başkanı Thomas Gerwers; “TIPA olarak akıllı fotoğrafçılıktaki mükemmelliği için üst üste iki yıldır Huawei akıllı telefonları ödüllendiriyoruz.” diyerek Leica ile ortak geliştirilen yeni P20 Pro’nun yüksek kaliteli fotoğraf görüntülemedeki öncülüğünden bahsetti.

Huawei P20 Pro kamerasıyla ne gibi yenilikler sunuyor?

40 megapiksellik ana kameraya 20 megapiksel monokrom ve 8 megapiksel telefoto kameranın eşlik ettiği telefon piyasadaki 2 kat yakınlaştırma yapabilen kameraların aksine 3 kat optik yakınlaştırma yapabiliyor. Saniyede 30 kare 4K video kaydı yeteneğine sahip telefon hızlı otofokus performansıyla da dikkatlerini üstüne çekiyor. Huawei’nin belirttiğine göre kameralarda kullanılan piksel boyutu Galaxy S9’dan kullanılan piksel boyutundan yüzde 22, iPhone X’da kullanılan piksel boyutundan yüzde 61 daha büyük. Huawei P20 Pro’nun yurt dışı satış fiyatı ise 899 euro.

İlginizi çekebilir

Huawei P20 Pro’nun tanıtım videosu