reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P20 ve Huawei P20 Pro
Huawei P20 ve Huawei P20 Pro
Huawei P20 ve Huawei P20 Pro
Huawei P20 ve Huawei P20 Pro

Huawei P20 Pro ve P20’den VCX testinde dikkat çeken başarı

Huawei‘nin en yeni amiral gemisi telefonları P20 Pro ve P20, VCX (Valued Camera eXperience) tarafından en yüksek notu almayı başardı.

Akıllı telefonların görüntü kalitesi ve performansını göz önünde bulundurarak tüketici deneyimlerini objektif ve kapsamlı bir değerlendirme ile puanlandıran VCX, skor tablosunda liderliği 74 ve 71 skoruyla sırasıyla Huawei P20 Pro ve P20’ye verdi. VCX’e göre P20 Pro diğer tüm cihazlara kıyasla tüm ölçümlerde daha iyi performans gösteriyor. P20 Pro modelinin zoom yeteneği diğer akıllı telefonlardan bir adım öne geçiyor. Telefon üst düzey zoom performansı ile 3x optik zoom’u destekliyor ve üçlü Leica kamerası ile benzersiz bir fotoğraf deneyimi sunuyor. Kirin 970 işlemci tarafından çalıştırılan yapay zeka ile birleştiğinde, P20 Pro 5x’e kadar hibrit zoom ve 10x dijital zoom sağlayabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei P20 ve Huawei P20 Pro

Huawei P20 ve P20 Pro’yu liderliğe taşıyan VCX testlerini nasıl yapıyor?

VCX skoru; görüntü kalitesi, cihaz tepkisi ve performansının sıfırdan 100’e kadar olan ağırlıklı ortalamasını baz alıyor. Öncelikle değerler, T42 çok amaçlı test çizelgesinde beş farklı senaryoda çıktının kalitesini değerlendirerek hesaplanıyor. Test değerlerinde Parlak” cihazı 1.000 lux’te, “Orta” 250 lux’te,“Düşük” 63 lux’te, “Flaş” 63 lux’te, “Zoom” ise 1.000 lux seviyesinde ve 4x dijital zoom ile test ediliyor. Daha sonra bir cihazın tepki hızını, görüntülere ne kadar hızlı odaklanıp yakalayabileceğine göre nicelik veriyor. Son olarak, VCX puanı objektif ve sayısal sonuçlara göre hesaplanıyor. Her metriğe verilen ağırlık, bir uzman grubu tarafından belirleniyor ve her metriğin ağırlığının son kullanıcı deneyimi üzerindeki etkisini doğru olarak yansıtacak şekilde ayarlanıyor.

Hatırlarsınız geçtiğimiz ay dünyanın ilk üçlü Leica kamerasını kullanıcılarına sunan Huawei P20 Pro, DxOMark tarafından yapılan testlerde kamera performansı ile rakiplerini geride bırakmıştı. Huawei P20 Pro ve P20, DxOMark ve VCX grafiklerinin zirvesinde kalarak dünyanın her yerindeki tüketicilere bir akıllı telefonda bulunan en iyi fotoğrafçılık deneyimini sunma konusundaki kararlılığını bir kez daha ifade ediyor. Test hakkında detaylı bilgi burada yer alıyor.

İlgili Video

Üç arka kameralı model için resmi video