reklamı kapat

POPÜLER

Google Gmail
Google Gmail
Google Gmail
Google Gmail
Google Gmail
Google Gmail
Google Gmail

İşte Google’ın müjdesini verdiği yeni Gmail arayüzü

İnternet devi Google‘ın popüler e-posta servisi Gmail, dün tasarımsal olarak yenilecek haberiyle gündeme gelmişti. Bu haber daha gündemde yer alırken, yeni tasarım ortaya çıktı.

Önce hatırlamak adına Google, önümüzdeki haftalarda Gmail‘in “web sürümünü” güncellemeye hazırlanıyor. Bu güncelleme ile arayüz tasarımını modern şekilde yenileyeceğini belirtilen şirket, yeni arayüzde “materyal tasarım” dilini esas alacağını belirtiyor. İşte bu yeni arayüzü Android Authority sayesinde erkenden karşımızda bulunuyor. Özel olarak yeni arayüze ulaşmayı başaran site, merak edilen yeni yüzü görücüye çıkartıyor. Tahmin edildiği üzere materyal tasarım çizgileriyle çok sade ve modern duran arayüz, kişilere üç farklı görüntüleme modu sunuyor. Bu sayede kişiler pencere boyutlarına uygun mod ile daha efektif çalışabiliyor. Şirketin “Calendar ve Keep” gibi diğer servislerine hızlı erişim vereceği görülen tasarım, içerisinde not alınmasını da hızlandırıyor. Yani eskiye oranla çok daha işlevsel hale gelen yeni arayüz, yeni akıllı cevaplar, e-posta’ları sessize alma ve çevrimdışı desteğini de gözler önüne seriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Google Gmail
Google Gmail
Google Gmail
Google Gmail
Google Gmail
Google Gmail

Gmail, Google’ın geç kalan hamlesiyle artık çok daha modern görünüyor

Dün açıkladığımız üzere yeni tasarımın önümüzdeki haftalarda ilk olarak önce belirli bir kesime açılacağı belirtiliyor. Gerekli testler yapıldıktan sonra herkese geleceği belirtilen arayüz, sıkı kullanıcıların memnun edecek gibi duruyor.

İlgili Video

Şirket AR dünyasına özel yeni uygulama