reklamı kapat

POPÜLER

Google Gmail

Yenilenecek Google Gmail için “Gizli Mod” müjdesi

İnternet devi Google‘ın popüler e-posta servisi Gmail, dün yeni tasarımı ve özellikleriyle gündeme gelmişti. Bugün bunlar arasına bir yenisi daha eklendi.

Google, önümüzdeki haftalarda Gmail‘in web sürümüne ciddi bir güncelleme yapmaya hazırlanıyor. Bu güncelleme ile arayüz tasarımını modern şekilde yenileyecek olan şirket, yeni arayüzde “materyal tasarım” dilini esas alacağını belirtiyor. Dün ilk defa gördüğümüz kadarıyla oldukça sade ve modern duran arayüz, kişilere üç farklı görüntüleme modu sunuyor. Buna ek olarak şirketin diğer servislerine de hızlı erişim veren yeni altyapı, bir de “Gizli Mod” özelliğini getiriyor. Bu mod sayesinde e-posta güvenliğine ciddi bir artış geliyor. Özellikle şirketler için güzel duran bu mod sayesinde ilk olarak şifreli e-postalar atılabiliyor. Burada Google‘ın oluşturduğu ve SMS ile yolladığı parolaların kullanılması gerekiyor. Buna ek olarak kişiler gönderdikleri e-posta içeriklerinin karşı taraf tarafından “forward” edilmesini, ekran görüntüsü alınmasını, baskıya göndermesini, kopyalamasını ve indirmesini engelleyebiliyor. Buna ek olarak e-posta için erişim süresi de konulabiliyor. Bu sayede gönderilen e-postalar belirlene süre bitince otomatik şekilde siliniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Gmail

 

Google, Gmail’e başka özellikler de getiriyor

Gizli moda ek olarak yeni akıllı cevaplar, e-posta’ları sessize alma ve çevrimdışı desteği de geliyor. Dün açıkladığımız üzere yeni tasarımın ve özelliklerin önümüzdeki haftalarda ilk olarak önce belirli bir kesime açılacağı belirtiliyor. Gerekli testler yapıldıktan sonra herkese geleceği belirtilen yeni servis, geç de kalsa geleceğe ayak uyduruyor.

İlgili Video

Şirketten yeni AR uygulaması