reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Google Gmail

Google’dan Gmail için müjdeli açıklama

İnternet devi Google‘ın milyonlar tarafından kullanılan e-posta servisi Gmail, web tarafında uzun yıllardır aynı arayüzü kullanıyor. Gelen bilgiler ise bu konuda büyük bir değişikliğin yolda olduğunu gösteriyor.

Advertisement

TechCrunch’ın haberine ve resmi doğrulamaya göre Google, önümüzdeki haftalarda Gmail’in web sürümünü güncellemeye hazırlanıyor. Bu güncelleme ile arayüz tasarımının modern şekilde yenileyeceğini belirtilen şirket, geç kalmış bir hamleyi sonunda atıyor. Yeni arayüzde “materyal tasarım” dilini esas alacağı belirtilen internet devi, burada Inbox’a yakın bir arayüzle karşımıza çıkacak gibi görünüyor. Yeni tasarıma ek olarak akıllı cevaplar, e-posta’ları sessize alma ve çevrimdışı desteğinin de yolda olduğu gelen bilgiler arasında yer alıyor. Bunlar genel kullanıcı deneyimini hızlandıran özellikler olarak sevindiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Gmail

Google Gmail en çok kullanılan e-posta servisi konumunda

Yeni tasarımın önümüzdeki haftalarda ilk olarak önce belirli bir kesime açılacağı belirtiliyor. Gerekli testler yapıldıktan sonra herkese geleceği belirtilen arayüz, sıkı kullanıcıların memnun edecek gibi duruyor. Gmail’in çok daha modern hali Inbox ile adeta gelecekte yer alan firma, bunu sonunda temel servislerinden bir tanesine daha aktarıyor. Biliyorsunuz artık sadeliğin öne planda olduğu arayüzler öne çıkıyor ve bu açıdan güncelleme merakla bekleniyor.

İlgili Video

Şirket AR dünyasına özel yeni uygulama