reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Google Gmail
Yeni Google Gmail
Yeni Google Gmail
Yeni Google Gmail
Yeni Google Gmail
Yeni Google Gmail
Yeni Google Gmail
Yeni Google Gmail

Merakla beklenen modern arayüzü ve özellikleriyle karşınızda yeni Gmail

İnternet devi Google‘ın popüler e-posta servisi Gmail, hatırlarsınız geçtiğimiz hafta tasarımsal olarak yenilecek haberiyle gündeme gelmişti. Bugün merakla beklenen modern arayüzü ve özellikleriyle yeni Gmail görücüye çıkartıldı. İşte detaylar;

Advertisement

Geçtiğimiz hafta yapılan sızıntıyla gördüğümüz yeni tasarım, tahmin edebileceğiniz üzere çok daha modern bir çizgide karşımıza çıkıyor. Uzun süredir atıl kalan Gmail‘i geleceğe uyumlu hale getiren arayüz, “materyal tasarım” diliyle yuvarlak hatlı çizgilere ve sade bir yapıya sahip. Beyaz zemin üzerinde kullanılan renkler ile dikkati doğru yerlere çeken firma, genel olarak beğenilen bir yapı kurmayı başarmış durumda. Bu arada tasarıma ek birçok yeni özellik de karşımız çıkıyor. Bunlara baktığımız zaman ilk olarak “Calendar, Keep ve Tasks” servislerine entegrasyon bizleri karşılıyor. Şirket bu servislere direkt olarak arayüz üzerinden kolayca erişilmesine imkan tanıyor. Gelen e-postaya bakıp cevap üreten “akıllı cevaplar” sistemini unutmayan Google, e-posta eklentilere eskiye oranla daha hızlı erişim sunuyor. Potansiyel zararlı e-postalara karşı çok daha etkili görsel uyarıda bulunan yeni platform, gelen kutusunu sessize alma özelliğini de getiriyor. Hepsine ek olarak yerleşik çevrimdışı çalışma desteği yapılan yenilikler arasında dikkat çekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gelen kutusunda bekleyen e-postalara için getirilen “cevap hatırlatma sistemi” dikkat çeken yenilikleri arasında yer alan Gmail, ayrıca “gizli mod” özelliğini de sunuyor. Bu mod sayesinde e-posta güvenliğine ciddi bir artış geliyor. Özellikle şirketler için güzel duran bu mod sayesinde şifreli e-postalar atılabiliyor. Burada Google‘ın oluşturduğu ve SMS ile yolladığı parolaların kullanılması gerekiyor. Buna ek olarak kişiler gönderdikleri e-posta içeriklerinin karşı taraf tarafından “forward” edilmesini, ekran görüntüsü alınmasını, baskıya göndermesini, kopyalamasını ve indirmesini engelleyebiliyor. Buna ek olarak e-posta için erişim süresi de konulabiliyor. Bu sayede gönderilen e-postalar belirlene süre bitince otomatik şekilde siliniyor.

Yeni Google Gmail
Yeni Google Gmail
Yeni Google Gmail
Yeni Google Gmail
Yeni Google Gmail
Yeni Google Gmail
Yeni Google Gmail

Gmail’in yeni arayüzü henüz herkese açık değil

Servisin sağ üst kısmında yer alan”çark” simgesinden geçilebildiği belirtilen yeni tasarım, dediğimiz gibi henüz herkese açık değil. Önümüzdeki günlerde herkes için bölüm bölüm açılacağı söylenen yeni tasarım, modern bir dönemin başlangıcı olarak görülüyor.

İlgili Video

Şirketin AR dünyasına özel yeni uygulaması