reklamı kapat

POPÜLER

Hyundai’nin ilk kez i30’da sunacağı yeni donanım paketi N-Line’da bizleri neler bekliyor?

Üç gibi kısa bir süre içerisinde tanıtılması beklenen Hyundai i30 N-Line, ulaşılabilir performans seçenekleri arasındaki yerini alacak.

Bu zamana kadar Volkswagen ve Ford gibi önemli rakipleriyle başarılı bir yarış içerisinde olan Hyundai, belki de karşısında duranlara karşı en büyük eksikliği geçtiğimiz yıl tamamladı. BMM M departmanın eski patronu Albert Biermann önderliğinde “N” adını verdiği bir performans departmanı kuran Kore merkezli üretici artık sokaklarda da performans yarışına dahil oldu. İlk olarak i30 N ile meyvesini veren bu N departmanı hemen ardından Veloster N ile deniz aşırı pazarlarda da olmaya başladı. Motor ve araç dinamikleri üzerinde önemli değişimlerin yapıldığı bu versiyonların yanına kısa süre içerisinde yerinde bir ekleme daha yapılacak. Performans departmanının izlerini bu kez N-Line donanım paketiyle binek versiyonlarına yansıtacak olan Hyundai, burada da ST-Line, R-Line ve Opel’in kısa süre önce hayata döndürdüğü GSi rozetlerine rakip olmak istiyor.

Karakteri güçlendirecek eklentiler

Bu yaz dönemi içerisinde tanıtılacak olan N-Line donanım paketini ilk olarak i30 hatchback’te sunacak olan Hyundai, kademeli olarak station wagon ve fastback versiyonlarını da sürece dahil edecek. Merak edenler için şu sorunun da cevabını verelim, kısa vadede i30 dışında herhangi bir modelin bu donanım paketiyle sunulması da beklenmiyor. Şu aşamada elimizde kalan soru ise N-Line paketinin beraberinde neleri getireceği yönünde. Geçtiğimiz günlerde casus kameralara yakalanan bu versiyonda tamamen elden geçirilmiş bir gövde paketinin olacağını söyleyebiliriz. Tamponlar, difüzör ve marşpiyeller, N-Line logosunun dışarıdaki hakim temsilcileri olacak. İçeride de durum diğer markalarda gördüğümüz örneklerden farklı olmayacak. Kullanılan alcantara döşemeler, sportif koltuklar ve konsoldaki ekranlar üzerindeki yazılımsal değişimler bu kısımda değişimi hissettirecek temel parçalar arasında. Üzerinde 18 inç‘lik jant setiyle geleceği söylenen i30 N-Line’ın süspansiyonları ve yükseklik değeri de elden geçirilecek. Kaputunun altında da teknik değerleri bir kademe artırılacak olan versiyonla ilgili gelişmeleri kısa süre içerisinde almaya başlayacağız.

İlgili video

Hyundai i30 N