reklamı kapat

POPÜLER

Hyundai’nin fantastik hamleleri devam ediyor; BMW M’den bir transfer daha gerçekleşti!

BMW M departmanın eski yöneticisi Albert Biermann önderliğinde kurulan Hyundai N departmanı, önemli isimleri kadrosuna katmaya devam ediyor.

Dünya Ralli Şampiyonası’nda elde edilen başarılı sonuçlar ve binek modellerin geldiği noktayla son yıllarda adını daha çok duymaya başladığımız Hyundai, hibrit konusunda da ön planda olan markalar arasında. Koreli üretici için tüm bu parçalar arasında Toyota, Volkswagen ve Honda gibi rakiplerin karşısındaki tek eksikse bir performans imzasıydı. Bunun farkında olan Hyundai yöneticileri, artık zaruri hale gelen adımı 2015 yılında BMW M departmanının önemli isimlerinden Albert Biermann önderliğinde gerçekleştirdi. “N” adıyla karşımıza çıkan ve ilk örneklerini i30 ve Veloster üzerinde gördüğümüz bu rozet, sürüş dinamikleri konusunda rakiplerine zorluk yaşatma konusunda fazlasıyla iddia konumda. Kısa sürede adından söz ettirmeyi başaran N departmanı için hamleler atmaya devam ede Hyundai, BMW M’den çok önemli bir ismi daha ekibe dahil etti.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Önemli rol alacak

1987 yılından beridir BMW içerisinde mekanik mühendisliği görevini yürüten Thomas Schemera ile yapılan görüşmelerin olumlu sonuçlandığını duyuran Hyundai önümüzdeki süreç için elini önemli oranda güçlendirmeyi amaçlıyor. Son yıllarda BMW M’in üst düzey yönetiminde görev alan Schemera, satış ve pazarlama bölümünde de uzun süre görev almış birisi olarak biliniyor. Hyundai N içerisinde ürün geliştirme konusunda aktif rol alacağı açıklanan Thomas Schemera, satış ve pazarlama süresinde de söz sahibi olacak. Gerçekleştirilen bu transfer hakkında açıklamalarda bulunan departman başkanı Albert Biermann; “Schemera, performans araçları dünyasının en ünlü uzmanlarından birisi olmakla birlikte pazarlama konusunda da oldukça tecrübeli bir isim. Onun katılımının Hyundai’nin yüksek performanslı araç gelişimini hızlandıracağına hiç şüphem yok.” diyerek heyecanlı ve mutlu olduğunu ifade etti. Avrupa pazarında i30 N, Amerika’da ise Veloster N ile asfaltta olacak olan departmanın bu hamleyle ne gibi bir atılım yapacağını şüphesiz zaman gösterecek. Bekleyip göreceğiz.