reklamı kapat

POPÜLER

2020 Hyundai Kona

250 beygirle gelebilir; geliştirilme aşamasında olan Hyundai Kona N’den heyecan yaratan ilk detaylar

N departmanının ilk ismi Albert Biermann tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda şekillenmeye başlanan Hyundai Kona N projesi, meraklılarını memnun edecek.

Geçtiğimiz günlerde yaklaşık 99.000 TL‘den başlayan fiyatlarla Türkiye pazarına giriş yapan Hyundai Kona, markasının yüzünü güldürmeye başladı. Tasarımı itibarıyla sınıfında fark yaratma iddiasında olan model, Hyundai’nin elektrik planları için de ön safhada yer alıyor. Şubat ayı içerisinde 470 kilometre menzil değerli elektrikli versiyonuyla da karşımıza çıkan Kona şimdi de üçüncü bir kulvar için hazırlanıyor. Kısa süre içerisinde i30 ve Veloster modellerini kendi rozeti altına alarak tanıtan N departmanının üçüncü oyuncusu olma yolunda ilerleyen Kona’nın bu versiyonda sahip olacağı özellikler yavaş yavaş kendisini göstermeye başladı. Departman sorumlusu Albert Biermann‘ın yaptığı açıklamalarla ortaya çıkan bilgiler bizleri en az 250 beygir güce sahip bir modelin beklediğine işaret ediyor.

2020 Hyundai Kona

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Beklentiler yüksek

Halihazırda aracın prototip versiyonu üzerinde çalışmalara başladıklarını ifade eden Biermann, seri üretime geçiş süreciyle ilgili de oldukça umutlu. i30 N’de gördüğümüz 2.0 litrelik turbo makinenin transferi üzerine şekillenmesi gündemde olan Kona N için; “Tabi ki, Kona’ya süspansiyon ve direksiyon konusunda farklı özellikler verebiliriz. Lakin önden çekişli altyapıya sahip olacağı için yine i30 N ile aynı olarak kullanabileceğimiz bazı ortak bileşenler de var.” diyerek güç değerinin 280 beygire kadar ulaşabileceğinin de sinyallerini verdi. Altyapı olarak elektronik diferansiyel kilidinin opsiyon olarak sunulması da şimdilik masada görünen ihtimaller arasında. 2018 bitmeden daha somut sonuçlarını görebilme şansımız olan projeyle ilgili gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

İlgili video