reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp’ın yeni güncellemesinin grup konuşmalarına getirdiği yenilikler

WhatsApp‘ın en önemli ve popüler özelliklerinden biri olan grup konuşmaları yeni yeteneklerine kavuştu. Resmi blogdan paylaşılan duyuru, yeni yetenekleri açıklıyor.

WhatsApp grup konuşmalarını daha etkili hale getirmek için bir süredir beklenen özellikleri nihayet platforma dahil etti. Resmi blogundan yapılan açıklamada deneyimi geliştirmek istediğini belirten popüler mesajlaşma uygulaması, daha gelişmiş bir kontrol deneyimi sunuyor. Güncelleme ile gelen yeniliklerden bir tanesi kalabalık gruplarda hızlı akan konuşmalarda sizi ilgilendirebilecek konuları kaçırmamanız üzerine. Grup konuşmalarında katılımcıların sizi etiketledikleri konuşmaları hızlı bulmaya yarayan bir kısayol ekleyen platform böylelikle sizi ilgilendiren olaylardan her daim haberdar olmanızı sağlıyor. Konuşma penceresinin sağ altında yer alan “@” sembolüne tıklayarak etiketlenen konuşmalar görünebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yenilikler

Gelen yeni özelliklere göre artık grup yöneticisi olanlar yönetici haklarını başka katılımcılardan kaldırabiliyor. “Grup Bilgisi” kısmından kaldırmak istediğiniz yöneticiyi seçenerek “Yöneticilikten Çıkar” komutuyla o kişinin yöneticiliğini kaldırabiliyorsunuz. Grup yöneticileri aynı zamanda artık “Grup Bilgisi”ne ve “Grup Ayarları”na dokunarak grubun konusunu, simgesini ve açıklamasını değiştirebilecek olan kişileri seçebiliyor. “Katılımcı Ara” özelliği ise kalabalık grup konuşmalarında yer alan katılımcıları bulmak için ideal olmuş. Tüm bu özelliklere sahip olmak için Android veya iOS üzerinden uygulamayı güncellemek yeterli oluyor. Resmi açıklamaya buradan ulaşabilirsiniz.