reklamı kapat

POPÜLER

Google Chrome

Google Chrome için yolda olduğu bulunan yeni özellik

İnternet devi Google, popüler tarayıcısı Chrome için Android 10 tarafında önemli bir çalışma içerisinde daha bulunuyor. İşte detaylar;

Advertisement

Google, Apple gibi koyu arayüz konusuna büyük önem veriyor. Biliyorsunuz iOS 13’te olduğu gibi Android 10’da da yerleşik olarak koyu tema / koyu arayüz sunuluyor. İşte buna bağlı olarak artık birçok uygulama koyu temalarıyla karşımıza çıkıyor. Bunlar arasında elbette Chrome da yer alıyor. Ancak Google’ın yaptığı teste bakılırsa Chrome’un koyu tema süreci yakında genişleyecek. XDA’da yer alan habere göre Android 10’un yerleşik koyu teması açılırsa, Google arama sonuçları sayfasını da aşağıda görebileceğiniz gibi koyu hale getirecek. Android 10’la senkronize olarak çalışacak denilen özellik, oldukça kullanışlı ve güzel görünüyor. Bu detay özellikle geceleyin telefon kullanmayı oldukça kolay hale getirecek deniyor. Bu arada tarayıcı sistemin koyu arayüz modu açıksa, girilen internet sitelerinin de eğer sunuluyorsa koyu temasını açıyor deniyor.

Google Chrome

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Chrome için önemli bir adım daha atılıyor

Google kısa süre önce cihazlara çok fazla enerji harcatan ve aynı zamanda interneti olması gerekenden daha fazla kullanan reklamlara bir son verileceğini duyurdu. Yeni açıklamaya göre ağustos ayının sonundan itibaren verilecek güncelleme ile popüler tarayıcı Chrome artık aşırı sistem / internet kullanan reklamları otomatik olarak engelleyecek. Bu sayede özellikle mobil kullanıcıları (Laptop / telefon) memnun edecek gibi görünen firma, reklam içeriklerini üretenleri de içeriklerini düzeltmek adına zorlamış olacak.

İlginizi Çekebilir

Microsoft’un Android’li katlanabilir telefonu