reklamı kapat

POPÜLER

Google

Google uygulamasına gelen sevindirici güncelleme!

iOS ve Android için sunulan Google arama uygulamasına sevindiren, uzun süredir beklenen bir tasarım güncellemesi yapıldı.

İnternet devi Google, çok geç kalmasına rağmen iOS ve Android için kullanımda olan ana arama uygulamasına “dark mode / koyu tema / siyah arayüz modu” getirdiğini duyurdu. Android 10, iOS 12 ve iOS 13 cihazlarda çalışan koyu arayüz, sonunda gelmiş olmasıyla elbette sevindiriyor. Kişiler günümüzde arama işlemlerinin büyük çoğunluğunu halen internet tarayıcıları üzerinden yapıyor. Ancak bu Google’ın uygulamasını kullanan kişilerin de sayısı gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Google Lens yerleşik olması ve kişilere hızlı haberler sunmasıyla beğenilen ana arama uygulama, artık siyah arayüzü ile gece kullanımını da hiç olmadığı kadar kolay hale getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google, benzer bir adımı Chrome özelinde de atıyor

Google, yukarıda da görebileceğiniz üzere Apple gibi koyu arayüz konusuna büyük önem veriyor. İşte buna bağlı olarak artık birçok uygulama koyu temalarıyla karşımıza çıkıyor. Bunlar arasında elbette Chrome da yer alıyor. Ancak Google’ın yaptığı teste bakılırsa Chrome’un koyu tema süreci yakında genişleyecek. XDA’da yer alan habere göre Android 10’un yerleşik koyu teması açılırsa, Google arama sonuçları sayfasını da aşağıda görebileceğiniz gibi koyu hale getirecek. Android 10’la senkronize olarak çalışacak denilen özellik, oldukça kullanışlı ve güzel görünüyor. Bu detay özellikle geceleyin telefon kullanmayı oldukça kolay hale getirecek deniyor. Bu arada tarayıcı sistemin koyu arayüz modu açıksa, girilen internet sitelerinin de eğer sunuluyorsa koyu temasını açıyor deniyor.

İlginizi Çekebilir

Microsoft’un Android’li katlanabilir telefonu

İLGİLİ HABERLER